تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲

وزیر فرهنگ در جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره مد و لباس فجر مطرح کرد:

لزوم تعریف محصول فرهنگی هنری برای حوزه عفاف و حجاب

لزوم تعریف محصول فرهنگی هنری برای حوزه عفاف و حجاب
وزیرفرهنگ وارشاد در چهارمین جلسه شورای سیاست گذاری یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر:در خصوص رفتارهای فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب باید به تاثیر کارهای صورت گرفته متمرکز بود و برای اثر بخشی باید محصولات فرهنگی و هنری تعریف کرد تا این حوزه مهم با مسئله اقتصاد نیز پیوند داشته باشد

لزوم تعریف محصول فرهنگی هنری برای حوزه عفاف و حجاب

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی در این نشست با تاکید بر این مطلب گفت: فعالیت های صورت گرفته در دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر قابل تقدیر است اما در این زمینه همت مضاعفی لازم است تا در یک بازه زمانی مشخص بتوانیم ادعا کنیم که می توان بخشی از مشکلات حوزه عفاف و حجاب در جامعه حل خواهد شد.

وی با اشاره به دغدغه های درست اقشار مختلف مردم و مسئولان نسبت به حوزه عفاف و حجاب در جامعه امروز ایران ادامه داد: در این عرصه دولت به عنوان یکی از  متولیان امر باید کارهای قابل قبول انجام دهد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با توجه به تکالیف ذاتی خود تاثیر به سزایی در این زمینه داشته و بخش عمده سیاستگذاری، مدیریت و ساماندهی این حوزه بر عهده این وزارتخانه است.

اسماعیلی همچنین در ادامه دلیل قرار گرفتن کارگروه ساماندهی مد و لباس در زیر مجموعه شورای فرهنگ عمومی را ایجاد تمرکز در حوزه عفاف و حجاب دانست و گفت: برای این کار نیاز به مصوبه دولت بود که این مصوبه نیز کسب شده است.

وی ادامه داد: اکنون ساز و کارهای لازم در این زمینه ایجاد شده و نیازمند تلاش برای رسیدن به نتیجه هستیم و به همین منظور اواخر سال گذشته نیز آیین نامه مد و لباس اجتماعی که در جلسات متعدد مورد برررسی قرار گرفته بود نیز ابلاغ شد.

حوزه عفاف و حجاب

وزیر فرهنگ در دولت مردمی همچنین از مسئول کارگروه سازماندهی مد و لباس کشور  خواست تا فعالیت های این حوزه را با جدیت دنبال کند و افزود: امروز شبکه های اجتماعی مختلفی در حال تغییر  سبک زندگی مردم ایران هستند اما ما به عنوان یک جامعه قوی دینی با ریشه های عمیق و تاریخی و حوزه فرهنگی گسترده هستیم و باید از این کارزار مهم به سلامت بیرون بیاییم.

وی افزود: حوزه عفاف و حجاب از جمله دغدغه های مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم است و ما نیز در حال  انجام تحول  عینی در رفتارهای گذشته در این خصوص  هستیم که در این زمینه باید به میزان اثرگذاری این طرح ها فکر کرده و در همین راستا رسانه ها باید  نیز در این زمینه ما را همراهی و حمایت کنند.

رییس شورای هنر با اشاره به برگزاری نمایشگاه های بزرگ قرآن کریم، کتاب و سایر برنامه ها و جشنواره های فرهنگی هنری خواستار حضور کارگروه ساماندهی مد و لباس در این نمایشگاه ها شد و خاطرنشان کرد: باید محصول فرهنگی هنری برای حوزه عفاف و حجاب تعریف کنیم و این مسئله با حوزه اقتصادی پیوند داشته باشد.

وزیر فرهنگ در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از وصیت نامه های شهدا در دهه ۶۰ به رعایت حوزه عفاف و حجاب در جامعه توصیه شده است اظهار امیدواری کرد: جشنواره مد و لباس فجر بتواند تحول خوبی در این حوزه ایجاد کند.

گفتنی است، در پایان این نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تارنمای دائمی جشنواره مد و لباس فجر، پوستر اصلی یازدهمین جشنوارده مد و لباس فجر و پوستر همایش علمی این جشنواره رونمایی کرد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.