تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

راهبرد جمهوری اسلامی ایران دیپلماسی فرهنگی و گسترش تعامل با کشورها است

راهبرد جمهوری اسلامی ایران دیپلماسی فرهنگی و گسترش تعامل با کشورها است
دیپلماسی فرهنگی را یکی از مهمترین ابزار آشنایی بین ملت‌ها و راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در حوزه‌های مختلف است

راهبرد جمهوری اسلامی ایران دیپلماسی فرهنگی و گسترش تعامل با کشورها است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیپلماسی فرهنگی را یکی از مهمترین ابزار آشنایی بین ملت‌ها دانست و گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در حوزه‌های مختلف است.

محمدمهدی اسماعیلی  در دیدار کارلوس کوشتا نهوش سفیر پرتغال در تهران با بیان اینکه گسترش روابط فرهنگی بین‌المللی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دنبال می‌شود، افزود: در دوره جدید از فعالیت این سازمان سعی در گسترش روابط و تعاملات خارجی با سایر کشورها و دیپلماسی فرهنگی داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در حوزه‌های مختلف است، گفت: دیپلماسی فرهنگی یکی از مهمترین ابزار آشنایی بین ملت‌ها است و ارتقای روابط فرهنگی ایران و پرتغال منجر به گسترش مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، به عنوان رویداد بزرگ فرهنگی کشورمان، افزود: در این نمایشگاه میلیون‌ها مخاطب از اهالی فرهنگ و هنر، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش آموزان و در رده های مختلف سنی و تحصیلی حضور دارند.

اسماعیلی بر حضور و همکاری‌های مشترک ایران و پرتغال در جشنواره‌ها، نمایشگاه‌های مختلف در حوزه‌های کتاب، موسیقی، نمایش، سینما و… تاکید کرد و گفت: ترجمه آثار بزرگان دو کشور، برگزاری جشنواره‌ها و هفته های فرهنگی از دیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک بین ایران و پرتغال است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان بر اجرای کامل موافقتنامه مشترک همکاری‌های فرهنگی دو کشور تاکید کرد.

فرهنگ پل ارتباط میان دولت‌ها و ملت‌ها است

کارلوس کوشتا نهوش سفیر پرتغال در تهران در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: دولت‌های دو کشور دارای روابط دیرینه‌ای هستند و روابط نزدیک ایران و پرتغال سابقه‌ای به طول چندین قرن دارد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ در گسترش روابط دولت‌ها و ملت‌ها، افزود: فرهنگ منجر به ایجاد پل ارتباطی مستحکم میان دولت‌ها و ملت‌ها می‌شود و ارتقای آن ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی را نیز فراهم می کند.

سفیر پرتغال در تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر گسترش همکاری‌های فرهنگی، هنری و ادبی میان دو کشور تاکید کرد.

وی گفت: همکاری مشترک در حوزه سینما از طریق بنیاد سینمایی فارابی، ترجمه آثار ادبی دو کشور و ترویج زبان، برگزاری هفته های فرهنگی و هنری در ایران و پرتغال از جمله موضوعات همکاری های مشترک فرهنگی میان دو کشور است.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.