تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

«طرح ملی پوشاک»؛ از طراحی تا فروش

«طرح ملی پوشاک»؛ از طراحی تا فروش
مقیسه با اشاره به نقش کلیدی طرح ملی پوشاک در اقتصاد ملی گفت: این طرح مرحله طراحی تا فروش را پوشش داده و علاوه بر ایجاد اشتغال، می تواند الگویی برای سایر فعالیت های اقتصادی نیز باشد.
به گزارش لباس پارسی؛ برنامه “صبح و گفتگو” با موضوع “طرح ملی پوشاک” و در ارتباط تلفنی با محمد حسین مقیسه مدیر عامل صندوق ضمانت و سرمایه گذاری صنایع کوچک و اکبر رضاییان عضو انجمن صنایع پوشاک ایران و مشاور طرح ملی پوشاک از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.
رضاییان در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: با مطرح شدن طرح ایجاد مشاغل غیرکشاورزی در روستا از دو سال قبل، سازمان صنایع کوچک به فکر استفاده از این فرصت طلایی افتاد و طرحی برای تولید پوشاک صادرات محور ارائه کرد.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مصرف پوشاک از پوشاک خارجی تامین می شود گفت: ما برای تقویت استفاده از پوشاک تولید داخل، ” طرح ملی پوشاک” را ارائه کردیم، در بخش اول شرکت پشتیبان مرکزی کل این طرح را از جهت طراحی و ایجاد کلکسیون و فروش دنبال می کند و در بخش دوم شرکت های استانی مواد اولیه را طبق استانداردهای تعریف شده تامین کرده و جنس را تحویل شرکت و کارگاه های روستایی می دهند.
عضو انجمن صنایع پوشاک ایران همچنین با اشاره به راه اندازی دفاتری در کشور ترکیه و ایتالیا برای این کار گفت: ما از سرچشمه کاری می کنیم تا طراحی ها مورد پسند مخاطبان و رقابت پذیر باشد.
در ادامه “صبح و گفتگو”، مقیسه مدیر عامل صندوق ضمانت و سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به اهداف طرح ملی پوشاک گفت: اهداف بلندی برای این طرح در نظر گرفته شده که مهم ترین آن، اشتغال در روستاها و تولید پوشاک رقابت پذیر است.
وی با اشاره به نقش کلیدی طرح ملی پوشاک در اقتصاد ملی بیان کرد: این طرح همچون بسته کامل از مرحله طراحی تا فروش و حتی صادرات را پوشش می دهد و علاوه بر ایجاد اشتغال، می تواند الگویی برای سایر فعالیت های اقتصادی نیز باشد.
مدیر عامل صندوق ضمانت و سرمایه گذاری صنایع کوچک درخصوص میزان موفقیت این طرح گفت: موفقیت این طرح وابسته به میزان تلاش دست اندرکاران به ویژه انجمن و بخش خصوصی است و البته دولت یعنی وزارت صمت نیز پشتیبانی خواهد کرد.
منبع: صاحب خبران
کد خبر : 1036
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.