تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷

عرضه برترین محصولات عفاف و حجاب با ۲۰ درصد تخفیف در نمایشگاه قرآن

عرضه برترین محصولات عفاف و حجاب با ۲۰ درصد تخفیف در نمایشگاه قرآن
با افتتاح بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی تهران، بخش عفاف و حجاب این نمایشگاه با ارائه بهترین محصولات این حوزه در حال فعالیت است

عرضه برترین محصولات عفاف و حجاب با ۲۰ درصد تخفیف در نمایشگاه قرآن

به گزارش روابط عمومی انجمن تولید کنندگان محصولات عفاف و حجاب، بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن کتاب امید و آرامش» از عصر روز گذشته کار خود را آغاز کرد.

یکی از بخش‌های مهم نمایشگاه قرآن بخش محصولات عفاف و حجاب است که امسال به صورت گسترده و با فعالیت ۱۶۳ غرفه فروش در حال ارائه خدمات به بازدیدکنندگان عزیز است.

در بخش محصولات عفاف و حجاب علاوه بر ارائه محصولات متنوع از جمله پارچه چادر رنگی و چادر مشکی، پوشش‌های عفیفانه، ملزومات حجاب از جمله ساق دست، یقه حجاب، انواع گیره و …، بخش نذر حجاب، دوخت رایگان چادر و حجاب اولی‌ها نیز فعال بوده و دوخت رایگان چادر را به بانوان محجبه هدیه می‌دهد.

تمام محصولات عفاف و حجاب که توسط برترین تولیدکنندگان محصولات حجاب کشورمان تولید شده، با ۲۰ درصد تخفیف به خانواده‌های متدین کشور عرضه می‌شود.

لازم به ذکر است: بخش محصولات عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن تا ۹ اردیبهشت ماه همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در مصلی تهران آماده ارائه محصولات برتر حوزه حجاب به عموم علاقه‌مندان است.

علی‌رغم افزایش قابل توجه قیمت چادر مشکی در کشور، جمعی از تولید کنندگان محصولات عفاف و حجاب با اجرای طرح نذر حجاب، چادرهای مورد نیاز بانوان محجبه را با قیمتی ۵۰ درصد کمتر از بازار در نمایشگاه قرآن عرضه کرده‌اند.

محصولات عفاف و حجاب

به گزارش روابط عمومی انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب، چندین سال است که طرح نذر حجاب در نمایشگاه بین‌المللی قرآن اجرا می‌شود؛ امسال نیز پس از دو سال وقفه در برگزاری این نمایشگاه به دلیل شیوع کرونا، بخش محصولات عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن میزبان اجرای طرح نذر حجاب است.

در این بخش چهار شرکت مهم تولیدکننده محصولات عفاف و حجاب از سود بازرگانی خود صرف نظر کرده و  چادرهای تولیدی خود را با بهترین کیفیت و قیمتی ۵۰ درصد کمتر از بازار (فروش محصول به قیمت تمام شده با حذف سود تولید کننده) به بانوان محجبه عرضه می‌کنند.

با توجه به افزایش بسیار زیاد قیمت چادر مشکی در کشور، اجرای این طرح فرصت خوبی برای خانواده‌های متدین فراهم کرده است تا چادر مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب تهیه کنند.

این طرح در قالب نذری فرهنگی و به احترام بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی جمعی از تولید کنندگان کشور در نمایشگاه قرآن اجرا می‌شود.

بانوان محجبه برای استفاده از این نذر فرهنگی می‌توانند تا ۹ اردیبهشت ماه با حضور در مصلی تهران بخش عفاف و حجاب، غرفه نذر حجاب، چادر مورد نیاز خود را با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنند.

بخش عمحصولات عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امسال به تمام حجاب اولی‌ها جوایز ارزشمند هدیه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولید کنندگان محصولات عفاف و حجاب این انجمن در نمایشگاه قرآن به برپایی غرفه‌ای زیبا اقدام کرده است که در آن به حجاب اولی‌ها هدیه‌های ارزشمند از جمله مقنعه و روسری هدیه می‌دهد.

تولید کنندگان دغدغه‌مند محصولات عفیفانه در ایران این کار را با هدف ترویج حجاب و ارج نهادن به دختران نوجوانی که حجاب برتر جهان را برگزیده‌اند، انجام می‌دهند و تمام هدایا از محصولات درجه یک تولید داخل اهدا می‌شود.

دختران حجاب اولی می‌توانند برای دریافت هدیه خود به بخش حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن در مصلی تهران (غرفه حجاب اولی‌ها) مراجعه کنند.

یادآوری می‌شود: بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از روز شنبه ۲۷ فروردین ماه مصادف با ۱۴ ماه مبارک رمضان با شعار قرآن؛ کتاب امید و آرامش در مصلی تهران آغاز به کار کرده و تا نهم اردیبهشت ماه آماده بازدید عموم علاقه‌مندان است.

اولین تجربه مدیریت مردمی بر بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن

مدیر اجرایی بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن با اشاره به اینکه برای اولین بار بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن با مدیریت بخش غیردولتی اداره می‌شود، گفت: امسال برای اولین بار معاونت قرآنی وزارت ارشاد مسئولیت بخش عفاف و حجاب را به بخش غیر دولتی و تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب سپرده است.

اسدالله سلیمانی، مدیر اجرایی بخش عفاف و حجاب بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با روابط عمومی انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب، به آسیب‌شناسی برپایی این بخش در دوره‌های گذشته پرداخت و گفت: یکی از مشکلاتی که نمایشگاه قرآن در حوزه عرضه محصولات حجاب داشت این بود که برپایی این بخش را به نهادهای غیر متخصص دولتی واگذار می‌کردند.

وی تشریح کرد: از انجایی که این نهادهای دولتی تخصصی در حوزه محصولات حجاب نداشتند نمی‌توانستند نظارت دقیقی بر کیفیت و قیمت محصولات داشته باشند و این مردم بودند که متضرر شده بعضاً اجناسی با کیفیت پایین ولی قیمت بالا را از نمایشگاه خریداری می‌کردند.

سلیمانی با تأکید بر اینکه انتظار ما این است که نهادهای دولتی در حوزه محصولات حجاب تسهیل‌گری کنند نه تصدی گری‌، گفت: مقام معظم رهبری به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و سپردن کار به دست مردم تأکید کرده‌اند اما در برخی حوزه‌ها مخصوصاً عفاف و حجاب، همچنان نهادهای دولتی مقاومت می‌کنند و حاضر نیستند که کارها را به بخش خصوصی بسپارند.

وی به برگزاری چندین نمایشگاه به صورت مشترک با نهادهای دیگر در حوزه محصولات حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار معاونت قرآنی وزارت ارشاد به صورت مستقیم مسئولیت بخش عفاف و حجاب را به بخش غیر دولتی و تولیدکنندگان محصولات حجاب سپرده است و این نوید خوبی برای تولیدکنندگان محصولات حجاب است.

مدیر اجرایی بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن در پاسخ به این سؤال که چه راه‌کارهایی برای رفع مشکلات دوره‌های قبل اندیشیده‌اید؟ گفت: تلاش شد همه این نواقص برطرف شده و با تمام همکارانمان اتمام حجت کرده و از آنها تعهدنامه گرفتیم که اگر قیمت‌های محصولات غرفه‌داران نمایشگاه قرآن نسبت به کف بازار و خرده فروشان ۲۰ درصد پایین‌تر نباشد، قطعاً با آنها برخورد خواهدشد.

وی ادامه داد: در دوره‌های قبلی یکی از پرتخلف‌ترین بخش‌ها بخش فروش پارچه بود که مثلاً پارچه چینی را به اسم پارچه کره‌ای با قیمت چند برابر می‌فروختند.

اما امسال ما برای اینکه کنترل بیشتری بر کیفیت و قیمت پارچه‌ها داشته باشیم تعداد غرفه‌های بخش فروش پارچه را از ۴۰ غرفه به ۱۲ غرفه کاهش دادیم و یک کارشناس خبره و امین را هم از بازار تهران دعوت کردیم تا بر کیفیت و قیمت پارچه‎ها نظارت داشته باشد و اگر فردی کوچک‎ترین شکی نسبت به جنس و قیمت پارچه داشت می‌تواند به این کارشناس مراجعه کند.

سلیمانی اضافه کرد: از سوی دیگر تلاش کردیم تولید کنندگان برتر را در کنار تولید کنندگان نوپا قرار دهیم تا هم تولیدکنندگان برتر ما ویترینی باشند برای کسانی که می‌خواهند وارد حوزه تولید محصولات حجاب شوند و هم تولید کنندگان خرده پا از افراد باسابقه الگو بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: در دوره‌های قبل بخش‌های دولتی بودجه‌های کلان برای برپایی این بخش می‌گرفتند اما ما یک تشکل مردمی بوده و با بضاعت مردمی در حال اداره بخش عفاف و حجاب نمایشگاه هستیم.

وی ضمن تشکر از معاونت قرآنی وزارت ارشاد، گفت: معاونت قرآنی وزارت ارشاد از ما خواستند که کار را انحصاری نکرده و از همه کسانی که در عرصه محصولات حجاب کار می‌کنند برای حضور در نمایشگاه دعوت کنیم که ما هم همین کار را کردیم و شرکت کنندگان محدود به اعضای انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب نشدند.

سلیمانی در ادامه به این مسئله نیز اشاره کرد که در این دوره از نمایشگاه فضای کمتری به بخش عفاف و حجاب اختصاص داده شده است و گفت: اگر فضای بیشتری داشتیم می‌توانستیم یکی از پرتعدادترین غرفه‌های طول برگزاری نمایشگاه قرآن را در بخش عفاف و حجاب داشته باشیم و تعداد بیشتری از تولیدکنندگان را در نمایشگاه ببینیم.

وی اضافه کرد: البته تعداد غرفه‌ها ۱۵۵ غرفه است که نسبت به دوره قبل ۲۰ تا ۳۰ غرفه بیشتر است.

سلیمانی در پاسخ به این سؤال که ارزان‌ترین و گران‌ترین چادر عرضه شده در نمایشگاه چه قیمت‌هایی دارند؟ گفت: ارزان‌ترین چادر ۲۶۰ هزار تومان با پارچه ایرانی و کیفیت دوخت خوب است و گران‌ترین چادر هم بر اساس توافقی که با غرفه‌داران شده از سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نباید تجاوز نمی‌کند.

اثبات نیاز شدید جامعه به لباس عفیفانه در نمایشگاه قرآن

مدیر کمیته اجرایی  بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن گفت: برخی مطرح می‌کنند که تقاضای لباس عفیفانه در بازار نیست، اما استقبال از بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن ثابت می‌کند که بسیاری از مردم نیاز به داشتن مانتوهای پوشیده و لباس عفیفانه دارند و این حق طبیعی آنها است که چنین محصولاتی را در اختیار داشته باشند.

مریم السادات خرم دره، مدیر کمیته اجرایی بخش عفاف و حجاب بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با روابط عمومی انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب، به تشریح تفاوت‌های طرح‌های ارائه شده در این دوره از نمایشگاه با دوره‌های گذشته پرداخت و گفت: طرح‌ها نسبت به گذشته با کیفیت بهتری ارائه شده‌اند؛ طرح‌های مانتوها شکیل‌تر شده و به شاخصه‌هایی که به عنوان شاخصه‌های لباس اسلامی مد نظر است نزدیک‌تر شده‌اند.

وی از استقبال بسیار زیاد طراحان و تولیدکنندگان محصولات حجاب برای حضور در نمایشگاه قرآن سخن گفت و افزود: استقبال به حدی بود که برای حضور هر چه بیشتر تولیدکنندگان محصولات حجاب ناچار شدیم غرفه‌های بزرگ را نصف کرده تا به دو غرفه‌دار امکان حضور دهیم. همچنین تلاش شد فضای عادلانه و دوستانه‌ای برای اعضای انجمن تولید کنندگان محصولات حجاب و سایر تولید کنندگان این حوزه فراهم شود.

خرم دره که خود در حوزه طراحی لباس فعالیت می‌کند، از حضور طراحانی در این دوره از نمایشگاه سخن گفت که کار طراحی و تولید محصولات عفیفانه را به دلیل احساس نیاز خود به عنوان شغل خانگی آغاز کرده و کم کم در این حوزه متخصص شده‌اند و افزود: این تولیدکنندگان و طراحان مطرح می‌کردند که چون دیدیم لباس‌های عفیفانه و مانتوهای مناسب در بازار وجود ندارد وارد این حوزه شدیم.

وی تصریح کرد: همین تلاش و حضور نشان می‌دهد که نیاز به لباس عفیفانه شدیداً در جامعه ما وجود دارد و احساس می‌شود و نباید تصور کنیم چون لباس‌های جلو باز در بازار به صورت گسترده عرضه می‌شود یعنی متقاضی لباس عفیفانه وجود ندارد یا کم است.

خرم‌دره اضافه کرد: برخی از این تولیدکنندگان فقط فروش اینترنتی دارند و محصولات خود را در اینستاگرام به مردم عرضه می‌کنند و تنها فرصتی که امکان برپایی غرفه فروش داشته‌اند، رویدادها و ایونت‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس بود و این اولین بار است که در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن حضور دارند و صاحب یک سکوی فروش شده‌اند.

وی ضمن انتقاد از برخی افراد که دلیل عرضه نشدن لباس عفیفانه در بازار را نبود تقاضا برای این نوع لباس عنوان می‌کنند، گفت: برخی مطرح می‌کنند که تقاضای لباس عفیفانه در بازار نیست و مردم تقاضای مانتوی جلوباز دارند به همین دلیل بازار مملو از مانتوی جلو باز است اما برگزاری این نمایشگاه و حضور طراحان و تولیدکنندگان دغدغه‌مند با خیل زیادی از مشتریان در آن ثابت می‌کند که بسیاری از مردم ما نیاز به داشتن مانتوهای پوشیده و لباس عفیفانه دارند و این حق طبیعی آنها است که چنین محصولاتی را در اختیار داشته باشند.

وی نمایشگاه قرآن را فرصت و فضای خوبی دانست که در اختیار طراحان، تولید کنندگان و متقاضیان لباس‌های عفیفانه قرار گرفته و افزود: بسیاری از طراحان و تولید کنندگان محصولات حجاب به صورت خودجوش و مردمی وارد این عرصه شده‌اند یعنی دقیقاً همان چیزی که مد نظر مقام معظم رهبری است و این بسیار ارزشمند است که می‌بینیم نگاه معاون قرآنی وزیر ارشاد نیز همین هست که به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده شود.

خرم دره در خصوص مخاطبان بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن نیز گفت: تأکید و تلاش این بود که عموم مردم و حتی قشرهای خاکستری جذب این نمایشگاه شوند که این مهم در حال رخ دادن است. استقبال تولیدکنندگان برای حضور در نمایشگاه بسیار زیاد بود به حدی که برخی غرفه‌ها به صورت اشتراکی در اختیار غرفه‌داران قرار داده شد، میزان استقبال عموم مردم نیز از این بخش تاکنون بسیار خوب بوده است.

وی در پایان سخنانش از زحمات و همراهی علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کرد و گفت: بسیاری از تولیدکنندگان محصولات حجاب منتظر برپایی نمایشگاه قرآن بودند تا بتوانند در آن شرکت کنند. دو سال بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن به صورت مجازی برگزار شد و اکنون پس از دو سال تولیدکنندگان و طراحان امکان داشتن غرفه فروش را کسب کرده‌اند.

دوخت رایگان چادر در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن

غرفه دوخت رایگان چادر در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم آماده ارائه خدمات به خانواده‌های محجبه بازدید کننده از نمایشگاه قرآن است.

دوخت رایگان چادر یکی از خدماتی است که بخش عفاف و حجاب بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، به مخاطبان این نمایشگاه ارائه می‌دهد.

در این طرح ۲۰ خیاط ماهر در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه مستقر هستند و چادرهای رنگی و مشکی مراجعان را به صورت رایگان می‌دوزند.

علاقه‌مندان به استفاده از این خدمات می‌توانند تا ۹ اردیبهشت ماه به بخش محصولات عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن بخش دوخت رایگان چادر، مراجعه کنند.

در حالی که قیمت بسیار بالای چادر، فشار اقتصادی زیادی به خانواده‌های متدین وارد کرده است، به ابتکار جمعی از تولیدکنندگان محصولات حجاب، چادر با قیمت بسیار مناسب در بخش محصولات عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن در حال عرضه است.

طی چند سال اخیر، قیمت چادر مشکی به شدت افزایش یافته است و این افزایش فشار اقتصادی قاب ل توجهی به خانواده‌ها وارد کرده است.

اما با تلاش جمعی از تولیدکنندگان محصولات حجاب و حذف سود تجاری، چادر مشکی با قیمتی ۲۰ درصد کمتر از بازار در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن عرضه شده است.

همچنین در بخش نذر محصولات عفاف و حجاب نیز سه مدل چادر خبرنگاری، دانشجویی و عربی به قیمت‌ ۲۶۰ هزار تومان و چادر قواره‌ای به قیمت ۳۰۰ تومان عرضه شده است که اگر همین کار را بخواهیم خارج از نمایشگاه بخریم باید ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان هزینه کنیم.

البته در طرح نذر حجاب، سه مدل چادر رنگی نیز در قیمت‌های  ۷۸، ۸۸ و ۱۲۸ هزار تومان با جنس خوب عرضه شده است.

همچنین بانوانی که از چادر مشکی سنتی استفاده استفاده می‌کنند، می‌توانند پارچه چادر مشکی (یا رنگی) خود را به بخش دوخت رایگان چادر ببرند تا در این بخش به صورت رایگان چادر آنها دوخته و تحویلشان داده شود.

لازم به ذکر است، بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا ۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در مصلی تهران اماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان است.

لباس‌هایی با رنگ شاد، متناسب با سن و روحیه نوجوانان اما شکیل و عفیفانه این جمله توصیفی از محصولات چند غرفه عرضه لباس عفیفانه ویژه نوجوانان در نمایشگاه قرآن است.

هر نوع لباسی با هر برند و مارکی را به راحتی می‌توان در تهران پیدا کرد اما، پیدا کردن لباس مناسب نوجوانانی که حجاب و دینداری را برای خود برگزیده‌اند چندان راحت نیست.

در بیشتر موارد خانواده‌های متدین مجبور هستند لباس‌های نامناسب را خریداری و با دوختن دکمه، استفاده از یقه حجاب و ساق دست لباس‌های نوجوانانشان را قابل پوشیدن کنند.

طراحی و دوخت لباس مختص و مناسب ویژه گروه سنی نوجوان در کشور ما چندان جدی گرفته نمی‌شود و علی‌رغم بازار قابل توجه این محصول، صرفاً ما وارد کننده لباس‌های نوجوانان از خارج و در بهترین حالت مقلد طرح‌هایی هستیم که در خارج از کشور برای لباس نوجوانان ارائه می‌شود.

حال تصور کنید در میان این حجم انبوه از لباس نوجوانان که وارداتی یا تقلیدی هستند یک نوجوان مسلمان که می‌خواهد لباسی متناسب با سن خود که هم زیبا باشد و هم عفیفانه بخیرد؛ چنین لباسی را به راستی از کجا می‌توان خرید؟!

اما خبر خوب اینکه چند تولید کننده محصولات عفاف و حجاب دست به کار شده و با درک نیاز نوجوانان متدین کشور به تولید لباس‌های عفیفانه ویژه نوجوانان اقدام کرده‌اند.

تنوع رنگ‌های روشن، جنس مناسب و شادابی در طراحی در کنار عفیفانه بودن از مشخصات این لباس‌ها است که در چندین غرفه بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن عرضه شده است و علاقه‌مندان با مراجعه به بخش محصولات عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن می‌توانند این لباس‌ها را با ۲۰ درصد تخفیف نمایشگاهی خریداری کنند.

یادآوری می‌شود: بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از روز شنبه ۲۷ فروردین ماه مصادف با ۱۴ ماه مبارک رمضان با شعار قرآن؛ کتاب امید و آرامش در مصلی تهران آغاز به کار کرده و تا نهم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۳:۳۰ آماده بازدید عموم علاقه‌مندان است.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.