تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۴:۴۵

اجرای فاز تکمیلی طرح ملی مسیر کسب و کار من در شهریار

اجرای فاز تکمیلی طرح ملی مسیر کسب و کار من در شهریار
حضور معاون رییس جمهور در محل فاز تکمیلی طرح توان افزایی زنان و جوانان با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی که توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در حال اجراست.

به گزارش لباس پارسی؛ معاون رییس جمهور در این دوره آموزشی طی سخنانی با بیان اینکه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از حامیان اصلی فعالیت های مرتبط با کسب و کار جوانان و به ویژه زنان است، اظهار امیدواری کرد که این همکاری ها تداوم داشته باشد.

وی گفت: از آنجا که رییس جمهور روحانی بحث اشتغال را سرلوحه برنامه های دولت قرار داده و استفاده از تجربیات موفق در کشور برای توسعه کسب و کار و اشتغال یکی از سیاست ها و برنامه های اصلی دولت دوازدهم است، ما نیز در این معاونت سعی کرده ایم از سازمان های مردم نهاد، تشکل ها و صاحب نظرانی که در این زمینه تجربه و  توان علمی و تخصصی کافی دارند استفاده کنیم و ضمن برون سپاری، با آنها تعامل داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به همکاری و تلاش سایر دستگاه ها در این زمینه گفت: در حال حاضر با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پروژه مشترکی برای آموزش حدود ۶۵۰۰ زن سرپرست خانوار در موضوع مشاغل خانگی نوین در دست اجرا داریم که این آموزش ها با همکاری جهاد دانشگاهی صورت می پذیرد و نتایج خوبی در سراسر کشور داشته است. اخیرا نمایشگاه و گزارش مبسوطی از این فعالیت ها برای اجلاس منطقه ای وزرای زنان در تایلند نیز ارائه و در آن شیوه های مهم توسعه کسب و کار خصوصا مشاغل خانگی که برای زنان اهمیت ویژه ای دارد معرفی شد.

معاون رییس جمهور افزود: در کنار این پروژه، طرح دیگری را با وزارت کشور تحت عنوان توان افزایی زنان سرپرست خانوار داریم که در حال حاضر عمدتا در مناطق حاشیه  یا سکونت گاه های غیر رسمی در حال اجراست و حدود ۶۰۰۰ نفر نیز گروه هدف آن را تشکیل می دهند و این طرح هم با همکاری یک سازمان مردم نهاد با نام کاردوک انجام می شود.

ابتکار تصریح کرد: تروریسم اقتصادی و اعمال تحریم ها، تلاش کرده تا به اقتصاد ما ضربه وارد کند و در عین حال محدویت های زیادی که برای اقتصاد ما به وجود آورده، سبب کاهش شدید صادرات نفت شده، اما درعین حال این تحریم ها فرصت های خوبی برای تولید کننده و کارآفرین ایرانی به وجود آورده تا بتوانند محصول خود را معرفی کرده و بازار کالاهای ایرانی را به دست گیرند.

ابتکار با بیان اینکه زنان کارآفرین باید ارتباط بهتری از طریق شبکه سازی برای دیده شدن برقرار کنند، گفت: اخیرا به پیشنهاد زنان کارآفرین و حمایت معاونت امور زنان و خانواده، پویشی تحت عنوان “زنان نسل تحریم” راه اندازی شده که در این پویش ایشان به معرفی و ارائه فعالیت های خود می پردازند، همچنین بر اساس یک رای گیری مردمی از سراسر کشور از طریق پرتال معاونت امور زنان و خانواده؛ هر ایرانی با یک شماره تلفن می تواند در این رای گیری شرکت کرده و کارآفرین برگزیده خود را انتخاب کنند و حمایت هایی هم از طریق نظام بانکی برای منتخبین طی مراسمی در هر دوره تعلق گرفته است.

 

وی در پایان تصریح کرد: تلاش معاونت این است که این پویش ادامه داشته باشد چرا که به نوعی معرف تلاش ها و کارهای خوب بانوان فعال دارای کسب و کارهای موفق است و به همین منظور دور چهارم انتخاب زنان کارآفرین بر اساس آراء مردمی به زودی آغاز خواهد شد.

ناصر براتی مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی با بیان اینکه مرحله اول طرح از اسفند ۹۶ تا اسفند ۹۷ اجرایی شد، افزود: فاز اول این طرح با  محوریت آموزش مدل کسب و کار و کار گروهی و با هدف شناسایی جوانان مستعد صاحب ایده و یا دارای کسب و کارهای نوپا و همچنین ترویج کسب و کار و کارآفرینی در مناطق کمتر توسعه یافته، به انجام رسید که در آن  ۱۷۰۰ نفر از ۳۱ استان کشور شرکت کردند و در انتهای دوره ۷۸۹ نفر به عنوان منتخبین دوره، به دور دوم دعوت شدند.

وی گفت: در فاز تکمیلی افراد به دو گروه صاحب ایده و صاحب کسب و کار نوپا تقسیم شدند که برای گروه اول در ۵ منطقه کشوردوره هایی با محوریت سبک زندگی کارآفرینانه، مهارت های ارتباطی تدوین طرح کسب و کار، تامین منابع مالی، بازاریابی و مدیریت پروژه و مشاوره برگزار کردیم و برای گروه دوم دوره ۶ روزه ای در حال حاضر در شهریار در حال اجراست که توسعه فردی، توصیف و ارزیابی مبتنی بر برندینگ و مشتری مداری، مدیریت منابع مالی و مهارت های جاری سازی برنامه از جمله مباحث تعریف شده برای این دوره است.

براتی با اشاره به اینکه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در کل طرح مسیر کسب و کار من، حمایت مادی و معنوی بسیار خوبی از این طرح انجام داده، تصریح کرد: شکل گیری یک شبکه ارتباطی بین  نهادهای بومی هر استان و افراد حاضر در این دوره و شناسایی شبکه ای از اساتید متخصص علاقه مند به کار داوطلبانه از جمله رهاوردهای اجرای این طرح است.

وی در پایان تاکید کرد که بنیاد توسعه کارآفرینی تا  هر زمان که لازم باشد در کنار این دوستان خواهد بود تا به تحکیم کسب و کارشان کمک کند.

کد خبر : 1049
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.