تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

فرهنگ غربی مروج هرزگی مدهای غیر اسلامی

فرهنگ غربی مروج هرزگی مدهای غیر اسلامی
بازار لباس استان البرز در تسخیر حجاب‌استایل‌ها در سکوت قانونمندی ها

فرهنگ غربی مروج هرزگی مدهای غیر اسلامی

زهرا قاسمی فرد(جامعه شناس) می‌گوید:‌رقابت در هر حرفه‌ای عضو جدایی‌ناپذیر آن حرفه محسوب می‌شود، دنیای مد و لباس هم از این قاعده مستثنی نیست، اما بازارهای پوشاک استان البرز به شدت از حجاب استایل‌های اینستاگرامی و فرهنگ غربی تقلید می کنند.

زهرا قاسمی‌فرد جامعه‌شناس در کرج در گفت‌وگویی گفت: رقابت در هر حرفه ای عضو جدایی ناپذیر آن حرفه محسوب می شود، دنیای مد و لباس هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی ادامه داد: برخی طراحان مد، لباس های اسلامی ای برای جذب مشتری بیشتر تولید می کنند که از حجاب که مفهوم اصلی آن پوشیدگی و سادگی است، دور است.

قاسمی فرد افزود: حجاب استایل ها هم دست به خلاقیت می زنند و هر روز اکسسوری های مخصوص حجاب را به نمایش می گذارند.

این جامعه شناس تصریح کرد: حجاب استایل های اینستاگرام به جای ترویج فرهنگ حجاب، فرهنگ غربی برگرفته از خودآرایی، جلب توجه و مصرف گرایی را ترویج می دهند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ ایرانی حجاب ضمن پوشیدگی و سادگی، باید زیبایی و حیای زن حفظ می شود، گفت: این مهم در فرهنگ حجاب استایل ها معنایی ندارد و روز به روز در جامعه در حال ترویج است.

قاسمی فرد بیان کرد: بازارهای پوشاک استان البرز به شدت از حجاب استایل های اینستاگرامی تقلید می کنند، کافی است با دقت به فروشگاه ها استان سر بزنید و روی لباس های آنها ریز شوید.

این جامعه شناس ادامه داد: اینفلوئنسری که خود را باحجاب و چادری معرفی می کند، اما متناسب با شرایط چادر را کنار می گذارد که این در فرهنگ یک بانوی محجبه نیست و یک خانم با پوشش اسلامی در هر شرایطی حجاب خودش را حفظ می کند.

وی افزود: حجاب استایل ها آموزش ست کردن رنگ رژ لب و مدل خط چشم را نیز با چادر به شما می گویند، که وقتی تمام این رفتارها را کنار همدیگر قرار می دهیم، متوجه می شویم ، اینها غیر مستقیم افراد را به بی حجابی و هرزگی هدایت می کنند.

قاسمی فرد تاکید کرد: برخی از این حجاب استایل ها به شدت مصرف گرایی و تجمل گرایی را تبلیغ می کنند به گونه ای که هرکس دنبالشان کند، کم کم به او تلقین می شود که باید با چادر هم آرایش کرد، زیبایی یک خانم در آرایش است.

این جامعه شناس در خاتمه خاطرنشان کرد: حجاب استایل ها فرهنگ غربی را به صورت غیر مستقیم به افراد جامعه تزریق می کنند و اگر هوشمندانه و با آگاهی در این فضای مجازی فعالیت نکنیم، قطعا ضررهای جبران ناپذیری به افراد وارد می شود و گاهی تا حد افسردگی پیش می رود زیرا این حجاب استایل ها زندگی مجازی شان با دنیای واقعی به شدت فاصله دارد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.