تاریخ انتشار : شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۷:۱۴

مشهد و آغاز به کار کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی

مشهد و آغاز به کار کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی
نشست تخصصی کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی در مشهد مقدس برگزار شد

آغاز به کار کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی اسلامی در مشهد

منتظری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی کارشناسان شورای فرهنگ عمومی و کارگروه ساماندهی مد و لباس ایرانی و اسلامی استان‌ها در مشهد اظهار کرد: غایت فرهنگ رشد و بالندگی انسانها فرهنگ آنهاست، اگر سرچشمه فرهنگ، زلال نباشد باعث سقوط انسان میشود.

منتظری افزود: سبک زندگی بدون بهره مندی از عنصر فرهنگ رقم نخواهد خورد و برای تحول فرهنگی اخلاق نقش به سزایی دارد، زیرا اخلاق رکن مهم دین است و یک بعد کاملاً اجتماعی.

مشهد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اخلاق ریشه در خلق دارد، بیان کرد: خلق نیکو همان فضیلت است بر خلق ناپسند رذیلت محسوب می شود، منظور ما از اخلاق، احساس مسئولیت نسبت به دیگران است اخلاق نگاه انسان را از خود عبور می دهد و به دیگران منتقل میکند.

وی همچنین افزود: ما یکسری مسئولیتهای الزامی و قانونی داریم که نسبت به طبیعت و منابع طبیعی میباشد و یکسری مسئولیتهای اخلاقی که داوطلبانه صورت می‌گیرد مانند ارتقاء آموزش فرهنگ.

منتظری گفت: با مسائل اخلاقی را باید متناسب با گروه های سنی آموزش دهیم اگر جوان ما یکسری رفتار از والدین و مسئولان ببیند که غیر اخلاقی باشد در وجود این جوان تناقض ایجاد می شود رفتار ما بیشتر باید روی مردم اثر بگذارد و عمل ما.

در ادامه شفایی مدیرکل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور این مراسم اظهار کرد: اگر بگوییم جوهره انقلاب ما حوزه فرهنگ بوده ادعای روشن و بی نیاز از اثبات است. ما به عنوان شورای فرهنگ، مسئولیت سنگینی داریم و باید به سمت راهکارها و روش های روشن حرکت کنیم، در چهار دهه اخیر توانستیم به پیشرفت‌های دست پیدا کنیم، نقطه ضعف هایی هم داریم که خطر ساز است که برای رفع آنها باید اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: ما دولتی ها و حکومتی ها کنار هم می نشینیم در حالی که در حوزه فرهنگ بیشتر باید کنار مردم باشیم و با آنها تعامل ایجاد کنیم تعامل با مردم جز سیاستهای مهم این شورا است، بهره مندی از تشکلات جزء بحث جدی شورا محسوب می شود.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.