تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰

حضور انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس کشور در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر

حضور انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس کشور در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر

حضور انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس کشور در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر بی‌تا بهرامی قصر فعالیت  خود را در زمینه مد و سبک پوشش از سال ١٣٩٠ با راه اندازی و تدریس دوره مد و لباس در مجتمع فنی تهران آغاز و تا سال ١٣٩۶ فعالیت خود را ‌در آنجا

حضور انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس کشور در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر

بی‌تا بهرامی قصر فعالیت  خود را در زمینه مد و سبک پوشش از سال ١٣٩٠ با راه اندازی و تدریس دوره مد و لباس در مجتمع فنی تهران آغاز و تا سال ١٣٩۶ فعالیت خود را ‌در آنجا ادامه داد و‌ از سال ١٣٩٧ با تاسیس مدرسه تزینات پارچه و لباس بی‌تا فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.

وی با چند ایونت بزرگ با عناوین طهروون بپوشیم، یزد بپوشیم با همکاری کارگروه مد و لباس، شهرداری تهران و با حمایت مالی بازار تهران و برند نوین چرم که با اقبال عمومی طراحان لباس روبرو شددر عرصه حرفه ای به ترویج خود تزینی و آرایه های تزینی همت گذاشت .

در سال ١٣٩٧ همزمان با فعالیت های شخصی به دنبال تاسیس یک مرکز ملی و سراسری در حوزه تزیین  سبک پوشش با حمایت وزارت کار و تعاون اجتماعی و کارگروه مد و لباس به همراه اساتید فن خانم دکتر کاشانی وآقای دکتر سیامک ناظمی ( اعضای هیّئت موسس) انجمن صنفی طراحان و دوزندگان آرایه های تزیینی با برگزاری اولین مجمع عمومی فعالیت این انجمن رسما شروع به فعالیت نمود.

انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس با هدف پیوند میان هنرهای تزیینی سنتی و مدرن با سبک پوشش در پی ایجاد یک بستر فعالیت نوین است.

نهادهای متولی دولتی همانند میراث فرهنگی و کارگروه مد و لباس کشور هر کدام با تکالیف و ماموریت های مشخصی در حال فعالیت بوده و انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس سعی در ایجاد پیوند صحیح، اصول علمی با  مطالعه و سپس بالفعل نمودن دست آوردهای مطالعاتی  این دو مرکز به شکل پوشیدنی های معاصر است.

هم اکنون کلاس های آموزشی با هدف توسعه هنر های تزیینی با رویکرد تزیین پوشیدنی ها در شش گروه می باشد:

  • سوزن دوزی های مدرن / سنتی
  • پارچه بافی سنتی، قلاب بافی ها
  • فلزکاری
  • شیشه گری
  • هنرهای تزیینی ایرانی اسلامی ( خوشنویسی، نگارگری، تذهیب …)
  • پارچه سازی با حضور اساتید درجه یک میراث فرهنگی و حوزه مد و لباس در حال اجرا است

سایر فعالیت های این مرکز هم اکنون معطوف به برگزاری مسابقه زنده و همکاری در چیدمان ویترین ملی یازدهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر می باشد.

انجمن و اعضای هیات مدیره بسیار در تلاش و پیگیری بوده تا موزه ملی لباس به زودی راه اندازی شود، انجمن صنفی آرایه های تزیینی مد و لباس درصدد راه اندازی مراکز تولیدی با هدف حمایت از تولید ملی و راه اندازی کسب وکارهای زود بازده می باشد و امیدواریم دولت محترم به ویژه وزارت محترم کار و تعاون، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس  این انجمن را در اختصاص فضا جهت فعالیت های فرهنگی یاری رسانند.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.