تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱

بازدید معصومه پاشایی، نماینده مَرَند و جلفا از یازدهمین نمایشگاه مد و لباس فجر

بازدید معصومه پاشایی، نماینده مَرَند و جلفا از یازدهمین نمایشگاه مد و لباس فجر
نمایشگاه آن سطح کیفیتی که فکر می‌کردم را ندارد و سال های گذشته هم از نمایشگاه بازدید داشتم و یا اینکه آیا امکان استفاده در تولید را دارند و حتی اینکه آیا جامعه کشش دارد از این آثار استفاده کند، نظر من منفی است

بازدید معصومه پاشایی، نماینده مَرَند و جلفا از یازدهمین نمایشگاه مد و لباس فجر

گزارش اختصاصی

معصومه پاشایی،عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در دیدار از یازدهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ۱۴۰۱ در باب کیفیت آثار و میزان قدرت آنها در تولید بیان کرد: طرح های خوبی در آثار هست ولی بیشتر به درد موزه و نمایشگاه می‌خورند،اینکه ما بتوانیم این ها را صنعتی کنیم و در بستر اجتماع ببریم، تصور می‌کنم دور از ذهن است و چنین اتفاقی نمی افتد.

معصومه پاشایی: متولیان چنین نمایشگاه هایی باید ابتدا بستر جامعه را بررسی کنند و ببینند که جامعه و بازار چه چیزی را می‌پسندد و بر اساس آن الگو سازی کنیم از فرهنگ پارسی خود گذشتگانمان و به مد روز وصلش کنیم، البته نظر شخصی بنده است. فکر می‌کنم که باید بیشتر با صنعت گران هماهنگ می‌شدند زیرا صنعت باید آثار را بخواهد نه اینکه ما به زور، اینها را قالب کنیم.

صنعت در یک نگاه انتخاب می‌کند که کدام اثر توانایی فروش در بازار را دارد،همچنین وی افزود :صنعت بسیار متفاوت تر از نگاهی است که دولت مردان دارند.

معصومه پاشایی افزود کسی که کسب و کاری را راه می اندازد، سلیقه عمومی و بازار را در نظر می‌گیرد و بر اساس آن انتخاب می‌کند،اکثریت قریب به اتفاق که در نمایشگاه دیدم بسیار زیبا بودند ولی از نظر کسی که بازار و صنعت را می‌شناسد، جذابیت چندانی نداشتند.

باید بیشتر بر رویشان کار کرد؛ قبل از برگزاری نمایشگاه ها، سلسله نشست هایی گذاشته شود تا صنعت را به هنرمان وصل کند و بخواهیم آن چیزی را خلق کنیم که صنعت، جامعه، بازار و هنرمند را در زنجیره ارزشی تعریف کند.

اما از نظر هنری بسیار زیبا بودند اما به عنوان کسی که عضو کمیسیون صنایع هستم، قدرت گرفتن آن ارتباط با جامعه را ندارند.

خبرنگار: مبینا هوشمندی

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.