تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲

در حاشیه مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر

در حاشیه مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر
بی تا بهرامی قصر، رئیس انجمن ارایه های تزئینی مد و لباس؛مسابقه زنده، برای افرادی بود که می‌توانستند توانایی هایی در حوزه تزئین دارند را، شناسایی کند

در حاشیه مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر

در باب اهداف راستای مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر، بیان کرد:مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر، برای افرادی بود که می‌توانستند توانایی هایی در حوزه تزئین دارند را، شناسایی کند. انجمن هم قصد داشت که فراخوانی بگذارد که افراد بیایند و در مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر شرکت کنند و با چالش ها رو شوند و در نتیجه‌ی خروجی کار ها، توانمندی خود را در این زمینه نشان بدهند.

کار انجمن تازه بعد از این جریان ها شروع می‌شود. ما باید این دوستان را شناسایی کنیم و توانمندی هایشان را بشناسیم و بعد از این شرکت کننده ها در نمایشگاه ایران ویژند، دعوت می‌کنیم  و با نقد و بررسی اساتید، کار هایی که نیاز به اصلاح دارند را اصلاح کرده و کم کم تبدیل به یک محصول شود.

بهرامی قصر در پاسخ به گسترش حوزه تزئینات در ماه های آتی، افزود :انجمن‌ آرایه های تزئینی فعلاً یک سال است که شروع به کار کرده است و اولین رخداد ملی که شرکت کرده است،

همین یازدهمین جشنواره مد و لباس بود اما برنامه ریزی هیئت مدیره آرایه های تزئینی بر این است که انشالله هم در سایر استان ها و هم در تهران، در پاییز مجدداً مسابقه های این چنینی (مسابقه زنده یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر)در حوزه تزئین لباس به صورت تخصصی برگزار کند. فراخوان های پاییز از قبیل اولین همایش ملی پژوهش در بخش تزئین است و بخش مسابقات پارچه بافی و  تزئین و البته زیور به مثابه تزئین را با مدرسه هفتا را، در حال کار بر روی آنها هستیم.

همچنین وی از بازخورد بازدید کننده های و کاستی های بخش زنده، گفت:حقیقت این است که من با شرکت کننده ها در ارتباط هستم و راضی بودند. آنها در رخدادی دعوت شده بوند که همه متریال ها و دستگاه ها را در اختیارشان گذاشتیم و همین باعث شده بود که در این صورت که برنده نشوند،

تجربه خوبی را به دست آورده باشند و علاقه مند‌اند در مسابقات بعدی شرکت کرده و رقابت کنند. در بخش مسابقه زنده، ما از لحاظ کمبود امکانات به مشکل برخورده بودیم وگرنه که در حوزه اجرا، اسپانسر ها بسیار عالی حمایت کردند و در این بین جا به جایی مکان اتفاق افتاد و کسانی که میخواستند پارچه‌شان را تبدیل به لباس کنند باید به جایی دیگر می‌رفتند و این بسیار برای شرکت کنندگان وقت گیر بود.

بیتا بهرامی قصر در ادامه به اهمیت حوزه تزئین و نادیده گرفته شدن این حرفه، بیان کرد‌: نکته دیگری که در مسابقه دریافت کردم این بود که همه طراحان لباس، عمده تلاش ها در الگو سازی و برش لباس است و هنوز جریان تزئین برایشان جا نیفتاده است که خود امری مستقل است که جا برای توسعه بسیار دارد و می‌توانند به عنوان تزئین کار حرفه ای با طراحان لباس همکاری داشته باشند و لزوماً اینطور نیست که فقط در پی الگو سازی و طراحی باشیم.

می‌توانیم در بخش های دیگر به ویژه تزئین که یکی از مؤلفه های مهم پوشش کشور ایران از مناطق مختلف و شناسنامه لباس و نشان‌دهنده هویت لباس است، جا افتاده شود و مخاطب خود را پیدا کنیم. امیدوارم همه طراحان و آنهایی که به حوزه تزئین علاقه مند اند، با انجمن آرایه های تزئینی مد و لباس کشور آشنا شوند تا ما بتوانیم حرفه ای و تخصصی بر روی نشانه های بصری هویت لباس، هم کار بصری هم پروهشی انجام دهیم.

خبرنگار: مبینا هوشمندی

به گزارش لباس پارسی

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.