تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵

نمایشگاه تخصصی مد و پوشاک ایران ویژند نمایش آثار برترین ها

نمایشگاه تخصصی مد و پوشاک ایران ویژند نمایش آثار برترین ها
‌مسئول کمیته بخش صنعت نمایشگاه ایران ویژند‌؛ این نمایشگاه مهم‌ترین اتفاق در یازدهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر به شمار می‌رود

نمایشگاه تخصصی مد و پوشاک ایران ویژند نمایش آثار برترین ها

حمید نیک‌طبع،‌مسئول کمیته بخش صنعت یازدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و نمایشگاه ایران ویژند در حاشیه جشنواره بین المللی جشنواره فجر از فعالیت ها و اهداف فرهنگی جشنواره امسال گفت: با توجه به اینکه امسال یازدهمین دوره از جشنواره و یک سال به عقب افتاده است، توانمندی متفاوتی را در خود دارد.

همچنین با توجه به اینکه آقای دکتر امامی مدیریت را دارند،نگاه و فعالیتشان به این حوزه گسترده تر می باشد،در حال حاضر، در جشنواره آثار و حرکاتی را که می‌بینیم، به منظور استعداد یابی نیرو‌های تازه مد و لباس است که باتوجه به رکودی که در مدت کرونا داشتیم و عقب ماند، این یک نویدی بود برای طراحان و صنعت گران.

در این بین، ایران ویژند که ایده دکتر امامی بود، یک کلمه بسیار هوشمندانه است که به جای کلمه برند، کلمه ویژند را استفاده کردند که ایرانی است و به معنی برند های خوب است(ایران ویژند).

اولین رویداد تخصصی طراحان و تولید کنندگان ایران ویژند، برند های برتر مد و پوشاک هنر صنعت مد است که ۲ تا ۵ مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی، یک الا دو سالن در اختیار برند های خوبی که از کارگروه یا صنعت یا وزارت صمت در کشور هستند تا بتوانند آثارشان را نمایان کنند و حرکتی که برای آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران مناسب باشد  را با نشان شیما وحمایت کارگروه مد و لباس کشور مقابل دید و مطالبه گری مردم قرار دهند.

وی درباره عفاف و حجاب گفت:حجاب پایه اساسی فرهنگ کشور است و ما باید به آن توجه کنیم و صنعت ما نیز به آن روی بیاورد که تولیدات  ما عفیفانه باشد و نظام جمهوری اسلامی و مطالبه گری مردم را اجابت کند،در همین راستا باید به صادرات فکر کنیم زیرا چشم کشورهای همسایه به ما هست و ما دارنده مواد اولیه نساجی و پوشاک هستیم و باید از صفر تا صد محصول را تا محصول نهایی پوشاک برای مردم، انجام دهیم.

و این اتفاق بسیار مبارکی است و از همه دست اندرکاران خواهش میکنم در این امر یاری کنند تا آن وحدت و همدلی به وجود بیاید.

نیک طبع از خدمات شیما در عرصه پوشاک گفت: شیما یعنی شناسه یکپارچه مد ایران که در آینده هر فروشگاهی که قصد تولید دارد تا کارهایش را بفروشد، باید شیما داشته باشد تا بتوانیم از ناهنجاری ها‌ی تولید پوشاک جلوگیری کند،شیما در حقیقت چارچوب های تولید را معرفی می‌کند تا گزینه هایی در لباس رعایت شود تا بتواند شیما بگیرد،شیما یک دستورالعمل‌ است تا در ویترین اثری غیر از شیما نرود؛رعایت شئوناتی که تولید عفیفانه در پی داشته باشد.

از وزارت ارشاد و دکتر امامی تشکر میکنم که در تلاش اند که صنعت را هدایت ‌کنند و پوشاکی در خور جامعه تولید کنند

همچنین وی از پیوند حجاب اسلامی با صنعت و کمک رسانه در تحقق این هدف حاضر، تأکید کرد:شئوناتی اسلامی را باید به تولید کننده اموزش دهیم تا رعایت شود. ما باید افراد را هدایت کنیم که چه چیزی تواید کنند،رسانه باید به کمک بیاید. در اینجا رسانه قوی ترین موضوع هست.دراینجا قوی ترین شبکه های اجتماعی فعالیت دارند تا در ابتدا فرهنگ سازی شود.

در پوشاک مطالبه گری کم رنگ است و خریداران قائل به ویترین اند پس بابد فرهنگ سازی شود واز طرفی، بخش دانشگاهی با صنعت همخوانی ندارند. ما در اینجا، سه ضلع صنعت، مطالبه گری و دانشگاه ها را باید به هم نزدیک کنیم که با فرهنگ سازی حاصل می‌شود.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.