تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱

بازدید دبیر‌شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه رویداد ملی گوهرشاد

بازدید دبیر‌شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه رویداد ملی گوهرشاد
بازدید دبیر‌شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی از نمایشگاه رویداد ملی گوهرشاد/ شرکت کنندگان بخش لباس گوهرشادبا تحصیلات ویژه در ایران ویژند شرکت می‌کنند

بازدید دبیر‌شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه رویداد ملی گوهرشاد

سید مجید امامی در باب پیوند این رویداد با جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: رویداد گوهر شاد، در فرهنگ حجاب و پوشش، به طور عام است ولی جشنواره مد و لباس فجر تخصصاً در حوزه لباس و مخصوصا صنعت هنر طراحی است.

رویداد گوهرشاد که به همت دستگاه های مختلفی که عضور شورای فرهنگ عمومی هستند، برگزار شده و این واقعاً رویدادی نوآورانه است که سعی می‌کند گروه ها و ایده های برتر، فعالان و مهم ترین خلاقیت ها را از ایده تا محصول در حوزه حجاب، شناسایی و باز پروری و توسعه دهد؛ و آنها را به دستگاهای فرهنگی برای یک سال آینده عرضه نماید.

این رویداد با تصویبی که اخیراً در شورای فرهنگ عمومی انجام شد،به یک جایزه ملی و بین المللی ملحق می‌شود و این پیشنهاد فعالان مردمی حوزه حجاب است که جایزه بین المللی گوهر شاد، نامیده می‌شود.

اساس نامه جایزه بین المللی گوهرشاد که در جلسه شورای فرهنگ عمومی تصویب شد، سعی می‌کند هر سال در هشت عرصه، بهترین فعالیت های فرهنگی، هنری، رسانه ای و گروه ها و اجتماعات فعالان حوزه فرهنگ حجاب را شناسایی کند و مطالبه گرانه از آن ها الگو سازی کند به نحوی که ما در این حوزه، مشکل کمبود ایده یا انفعال یا ضعف محصولات و خدمات فرهنگی هنری در این عرصه را بتوانیم با الگوهای برتر جبران کنیم.

هیچ توازی با رویداد گوهرشاد و جشنواره مد و لباس فجر دیده نمی‌شود؛ و بخش غیر رقابتی که در هفته آینده برگزار خواهد شد،این توان را دارد که تمامی این تولیدکننده‌ها و یا بخشی هایی که در حوزه پوشاک در نمایشگاه بودند را در یک بُعد چند هزار نفره با مردم درگیر کنند.

همچنین امامی در رابطه با حضور شرکت کنندگان این رویداد در نمایشگاه بین‌المللی ایران ویژند، بیان کرد:شرکت کنندگان بخش لباس گوهرشاد، متعاقباً با تحصیلات ویژه در ایران ویژند شرکت می‌کنند.

گوهرشاد رویدادی عام در حوزه عفاف و حجاب است که بخشی از آن، به عرصه محصولات اختصاص پیدا کرده است و نه تنها کارگروه بلکه مورد حمایت شورای فرهنگ عمومی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و اساساً خود وزیر محترم ارشاد و فرهنگ اسلامی، هدایت شورای سیاست گذاری رویداد را بر عهده داشتند اما محوریت با جبهه فرهنگی و فعالان مردمی بوده است.

 

خبرنگار: مبینا هوشمندی

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.