تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴

اتصال حوزه طراحی و تولید در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند

اتصال حوزه طراحی و تولید در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند
توضیح اسماعیل شفاعی، مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در بازدید از نمایشگاه بین المللی ایران ویژند از اهمیت ویژه اتصال دو حوزه طراحی و تولید

اتصال حوزه طراحی و تولید در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند

مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در بازدید از نمایشگاه بین المللی ایران ویژند از اهمیت ویژه اتصال دو حوزه تولید و طراحی، گفت:

با توجه به اینکه ما یازدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر را برگزار کردیم‌، این نمایشگاه، در بخش غیر رقابتی جشنواره است که به ایران ویژند معروف است.

همه طراحان و تولید کنندگان که در حوزه لباس های آیینی، بومی و فرهنگ استانی خود فعال هستند، در معرض نمایش گذاشته شده و هدف اصلی این نمایشگاه که اولین دوره آن است، وصل کردن حوزه طراحی و تولید است.

ما طرح های بسیار خوبی داشتیم که هیچگاه به تولید انبوه نمی‌رسید و برعکس، تولید کنندگانی بودند که طراح خوبی نداشتند،این نمایشگاه می‌تواند محلی باشد برای اتصال این دو حوزه طراحی و تولید، که بسیار حائز اهمیت است.

همچنین شفاعی از همکاری حوزه های دخیل در راهبردی کردن اهداف نمایشگاه ایران ویژند، افزود: حتماً باید تلاش کنیم و حوزه ها و وزارتخانه ها نیز تلاس کنند مثلاً وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه طراحی اقداماتی باید انجام دهند که اتفاق بیافتد که حتماً این طرح های فاخری که در معرض نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه، حتماً به تولید انبوه برسد.

فرق نمی‌کند آن لباس محلی خاصی که در نمایشگاه آورده اند، به تولید انبوه رسیده و حداقل در همان استان به وفور تولید شده و مردمان همان استان ها ازین لباس ها استفاده کنند. متأسفانه آسیب و چالشی که داریم این است که لباس های محلی کشور ما، کم کم به سمت انقراض می‌روند. یکی ازین دلایل می‌تواند کمبود عرضه این لباس های محلی باشده اگر هم افزایی ها اتفاق بیافتد، انشالله در آینده بتوانیم این لباس ها را به وفور ببینیم.

خبرنگار: مبینا هوشمندی

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.