تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷

حضور بخش پوشش قومی و محلی در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند

حضور بخش پوشش قومی و محلی در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند
اصالت چندین ساله فرهنگ ایرانی ‌است که توانسته همه اقوام را به هم نزدیک کرده و وحدت و همدلی ایجاد کند تا هنر صنعت پوشاک برای جهان تجاری سازی شوند

حضور بخش پوشش قومی و محلی در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند

حمید نیک طبع، مسئول کمیته بخش صنعت یازدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر و نمایشگاه ایران ویژند در گفت‌وگو با لباس پارسی در رابطه با حضور بخش پوشش قومی و محلی در نمایشگاه بین المللی ایران ویژند، گفت:در حدود هشتاد درصد از همه شهر های کشور حضور دارند و توان پوشش قومی و محلی و تولیدی خود را در  معرض نمایش قرار دادند و اتفاق مبارکی است که تولید کننده با رویکرد پوشش اسلامی شهر ها در نمایشگاه نشان داده می‌شود .

تمام سنت و هویت و اصالت پوشاک کشور ما در معرض دید مطالبه گری مردم هست و برای نخستین بار ویژند های خوب را شناسایی می‌کنیم و به صنعت کشور معرفی می‌کنیم که بتوانیم انشالله در آینده ای نچندان دور، در ویترین ها این پوشاک را به نمایش بگذاریم چون اصالت و هویت و نگاه کلی کشور های بین المللی جهان، قدمت کشور ما در پوشاک را ببینند.

و این پوشاکی که در معرض دید هستند، برای سالیان گذشته است و جالب است که ماندگار بوده و کاملاً اتفاق خوبی است.

در ادامه وی گفت:این اصالت چندین ساله فرهنگ ایرانی است و همین که ما توانستیم همه اقوام را به هم نزدیک کرده و وحت و همدلی ای ایجاد کنیم تا این آثار برای جهان ، بومی سازی و تجاری سازی شوند.

هر کشوری، یک نماد پوشاکی دارد؛ اما جالب این است که هر شهر از کشور ما یک نماد پوشاکی دارد و این بسیار مهم است که قدرت طراحی و آثار فرهنگ ایرانی اینقدر قوی مانده است.

از سالیان سال پیش تا به امروز هنوز آن اهلیت و هویت خود را حفظ کرده است و این امر لباس، باید در جهان اسلام و خانواده پوشاک جهانی باید ثابت شود که ما سابقه و قدمت بسیاری داریم؛زیرا کوچک ترین حرکت در قدمت، تاریخ آن کشور را میرساند و ما تمدنی هستیم که هزاران سال پیش می‌توانستیم نخ و و پارچه و رنگ را تولید و آن را برای جنگ و صنعت و زندگی مصرف کنیم،نشان‌دهنده صاحب سبک بودن ما هست.

این طرح های سنتی در حال مدرنیزه شدن است و در سبک امروزی در معرض دید قرار می‌گیرد و در اینجا، روح قدمت و روح جاودانگی ایرانی اسلامی را در آن می‌بینیم و این باعث افتخار است که دوستانمان و همچنین آقای دکتر امامی همچین این فضا را ایجاد کردند.

در پایان، نیک طبع از حضور بین المللی شدن این عنوان تأکید کرد: همین تولدی جدید است که کلمه برند را به ویژند ایرانی تبدیل کردیم. ایران ویژند به معنی برند های ایرانی است. از همان ابتدا این جریان ایرانیزه شده و این کلمه از این کشور جوشیده است زیرا این مد و لباس ازین کشور جوشیده است و این زیست بوم ایرانی و پوشش قومی و محلی را در ایران ویژند مشاهده خواهیم کرد.

 

خبرنگار: مبینا هوشمندی

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.