تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸

ایران ویژند زنجیره تأمین مد لباس ایرانی ‌اسلامی است

ایران ویژند زنجیره تأمین مد لباس ایرانی ‌اسلامی است
نمایشگاه ایران ویژند بستری برای تحقق موازانه تولید و فروش سبک پوشش ایرانی

ایران ویژند زنجیره تأمین مد لباس ایرانی ‌اسلامی است

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور خود در نمایشگاه بین المللی تهران در بخش غیر رقابتی مد و لباس ایران ویژند از اهداف برپایی این نمایشگاه گفت :

ایران ویژند زنجیره تأمین مد لباس ایرانی اسلامی است به اضافه اتصال بین تولید کنندگان و طراحان و توزیع کنندگان تهران و گنجینه هزار رنگ استان های ایران. این دو هدف اصلی را دارد در عین حال، هدایت گری تولید‌کنندگان و حتی انجمن های مد و لباس استانی، به سمت موضوعات روز، صادرات، مدیریت بازار و نفوذ در تجارت بازار انجام می‌شود.

شناسایی ظرفیت این صد شرکت کننده،‌رابط بین شرکت کنندگان وتوافق با کارخانه های نساجی و صادر کنندگان بزرگ است،در واقع ایران ویژند یک بستری است که می‌خواهد آثار و. ماموریت های جشنواره مد و لباس فجر را به بازار، مردم و جامعه برساند.

سید مجید امامی گفت: اگر ظرفیت های طراحان و تولید کنندگان نوآور مد و لباس ایرانی – اسلامی،شاخص های فرهنگی را رعایت کنند اما نتواند به بازار برسد، ما تنها ویترین داریم؛درصورتی که آنچیزی که لباس مردم را تعیین می‌کند، چهار راه ولیعصر و میدان هفتم تیر است.

این ها بودند که مانتو جلو باز را در ایران رسمی و شایع کرد. مواجه با این امر نامطلوب به لحاظ فرهنگی ممکن نیست مگر اینکه تولید کنندگان ایرانی – اسلامی بتوانند به بازار برگردند و بتوانند با حمایت های ویژه و همچنین با نوآوری و اتصال به یک دیگر سهم بازارشان را افزایش دهند. اگر بتوانیم فروش را افزایش دهیم و هزینه تولید را کم کنیم، دیگر نیاز نیست نگران فروشگاه و یا نگران نمایشگاه های رایگان و یا مالیات باشیم. تولید کننده معتقد است مالیات حداقلی هزینه اش است.

همچنین امامی به مهم ترین هدف کارگروه اشاره کرد و گفت: البته ما وظیفه داریم حجاب را به عنوان کالای فرهنگی مطرح کنیم و وزارت ارشاد موافق این موضوع است و تمام تلاشمان را می‌کنیم؛ لاکن مهم ترین کار این است که به صورت زیر ساختی طرح های ایرانی – اسلامی را نفوذ پذیر و مقتدرانه وارد بازار کنیم و این هدف کار گروه است.

همچنین در ادامه افتتاحیه نمایشگاه ایران ویژند، چندی از مقامات دولتی اعم از محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت ، علی بهادری جهرمی، سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت و دبیر هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران، اسماعیل شفاعی، مدیر کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، و نیز عاطفه خادرمی، دکتر سیاست گذاری فرهنگی و مشاور اجتماعی و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید کردند.

این نمایشگاه عمومی، از ۲ تا ۵مرداد در همین نمایشگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.