تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه

تشکیل دبیرخانه دائمی مد و لباس عفیفانه در دست اقدام است

تشکیل دبیرخانه دائمی مد و لباس عفیفانه در دست اقدام است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: تشکیل دبیرخانه دائمی مد و لباس عفیفانه در کرمانشاه در دست اقدام است

تشکیل دبیرخانه دائمی مد و لباس عفیفانه در دست اقدام است

علی صفدری یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اولین جلسه امسال شورای فرهنگ عمومی استان در ۲۲ خرداد سال جاری برگزار و موضوعاتی در آن جلسه مطرح شد که حساسیت‌های ایجاد شده در دومین جلسه شورای اداری قابل بحث است.

وی افزود: در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی پنج موضوع مهم و اصلی کارشناسی شده پیشنهاد داده شد که نیازمند راهکارهای مناسب است و طبق آئین نامه شورای فرهنگ عمومی کارگروه علمی و مشورتی ایجاد شده است که کارهای تخصصی در این کارگروه انجام شده و به یک جمع‌بندی می‌رسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: حفظ تحکیم خانواده از جمله بررسی موضوعات ازدواج، طلاق و مهریه، اخلاق و معنویت در جامعه و بررسی موضوعات کلی و عمومی ۲ موضوع مهم شورای فرهنگ عمومی است.

وی در ادامه گفت: فضای مجازی و استفاده صحیح از آن، حجاب، عفاف و زندگی عفیفانه و ایجاد نشاط و شادابی در فضای عمومی جامعه از دیگر موضوعات مهم شورای فرهنگ عمومی استان کرمنشاه بوده که در راستای اجرای آن‌ها در تلاش است و باید خانواده، امید و نشاط در جامعه در دستور کار جلسه قرار داشته و می‌بایست تمامی دستگاه‌ها با این شورا همکاری کنند.

صفدری بیان کرد: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی هر کدام از دستگاه‌های اجرایی در صورت داشتن طرح و ایده می‌توانند آن را ارسال کرده و برای تشکیل کار گروه مشورتی و علمی شورای فرهنگ عمومی از ظرفیت کارشناسی و دستگاه‌ها استفاده کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی پنج مصوبه بیان شد از جمله شهرداری کرمانشاه می‌بایست ۱۰ درصد از بیلبوردهای شهر کرمانشاه را با نظارت و تأیید شورای فرهنگ عمومی به حجاب، عفاف و زیست عفیفانه اختصاص دهد.

وی در ادامه مصوبات خاطر نشان کرد: طراحی لباس زیبا و اسلامی برای دانش‌آموزان با دعوت اداره آموزش و پرورش و نظارت، تبیین و توجیه مدیران، مقرر شدن همه دستگاه‌های دولتی برای اجرای برنامه‌های مد و لباس عفیفانه و گزارش به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی از دیگر مصوبات بیان شده است.

صفدری گفت: شهرداری کرمانشاه، اداره صمت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت برنامه ریزی استان کرمانشاه برای تشکیل دبیرخانه دائمی مد و لباس عفیفانه اقدام کرده و در تلاش بوده و ترویج و تبلیغ زیست عفیفانه(مد و لباس عفیفانه) همه دستگاه‌ها و حمایت از تولیدکنندگان لباس اسلامی ۲ مورد دیگر از مصوبات در نظر گرفته بوده که تمامی دستگاه‌ها موظف به گزارش ارائه آن‌ها هستند.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.