تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵

آیین تجلیل ازپیشکسوتان صنف خیاطان و مدیران مد و لباس کشور

آیین تجلیل ازپیشکسوتان صنف خیاطان و مدیران مد و لباس کشور
نشست خبری صنف خیاطان تهران با حضور پیشکسوتان این صنعت و نمایندگان مجلس و دبیر شورای فرهنگ عمومی برگزار گردید

در آیین تجلیل از پیشکسوتان صنف خیاطان و مدیران مد و لباس کشور مطرح شد: قاچاق پوشاک از عوامل بد پوششی های موجود در جامعه است

به گزارش رسانه خبری لباس پارسی سید احمد رسولی نژاد، عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده شهرستان های دماوند و فیروزکوه، ضمن تشکر از تمامی فعالان و پیشکسوتان اظهار کرد:

سید احمد رسولی نژاد در این نشست با حمایت مجلس از صنف خیاط بیان کرد:صنف خیاطان یکی از صنوف قدیمی می باشد و خوشبختانه بخشی قابل توجهی از خیاطان شهر تهران از همشهری های بنده بوده و به همین خاطر به شخصه مقید این هستم که از دست‌رنج این عزیزان به صورت عملی و نه شعاری حمایت و استفاده می‌کنم.

به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حامی تولید کنندگان بوده ام و در موضوع لباس با توجه به اینکه خیاطان ما بسیار تولیدات با کیفیتی دارند و من به عنوان کسی که در سه قوه کار کرده ام، عرض می‌کنم که امروز حمایت از صنف خیاطان و سایر صنوف که این چنین در عرصه تولید هستند را تکلیف می‌دانیم و به جای اینکه نیروی انسانی در کشور های دیگر مشغول شوند، همین جا در کشور خود مشغول به کار شوند.

امروز هم آمده ایم برای اعلام حمایت از این صنف عزیز و در کنارشان هستیم و هشدار هم می‌دهم، آن صنوفی که ارتباطات خاص با برخی از مراکز دارند، مجلس مراقبشان است و مجلس وظایف نظارتی خود را انجام می‌دهد، شعار نمیدهیم، اعمال می‌کنیم و برخورد می‌کنیم با آن افرادی که اینگونه تولید کنندگان را که به هر نحو لطمه می‌زنند و مطالبی را در فضای مجازی پخش می‌کنند ، حواسشان باشد که مجلس حواسش به آنها هست.

این صنف باید تقویت شوند و اگر هم روزی بحث ادغام مطرح شد، بقیه صنوف باید در این صنف ادغام شود.

ما دست تولید کننده را به عنوان نمایندگان مجلس می‌بوسیم و تا آخر در کنار این عزیزان هستیم.

در ادامه وی از قاچاق پوشاک و تأثیر این عمل در صنعت پوشاک گفت:این عامل برمی گردد به دولت های پنجم و ششم و ما در مجلس قانون داریم و این دولت است که باید به این قوانین عمل کند و ما قطعاً رصد و مراقبت خواهیم کرد و این ابزار شامل تذکر به وزرا، سوال از وزرا و تحقیق و تفحص و در وهله آخر،استیضاح وزیر خواهد بود.

اعتقاد من این است که حمایت از تولید، یک وظیفه ملی است و مرتبط است به سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه و خواست یک وزارت خانه نیست بلکه خواست همه وزارت خانه ها و سایر ارکان مثل نیروی انتظامی، تعزیرات، دستگاه هایی مثل بازرسی کل کشور هم دخیل هستند.

در پایان رسولی نژاد از اولویت حمایت از امر تولید‌، اظهار کرد: از همه تشکر میکنم از وزارت صمت مخصوصا نماینده جناب وزیر، آقای مهدوی، که حمایت کردند و انتخابات صنف خیاطان به زودی برگزار می‌شود و به ایشون اعلام می‌شود و ضمن اینکه من مراقب خواهم بود تا مرحله به مرحله کار انجام شود.ادغام ها باید اصولی و حساب شده باشد و سه قوه، باید ازین صنوف در درجه اول حمایت کنند. هرچند بقیه صنوف هم حمایت خواهیم کرد اما در هر صورت سه صنف تولیدی، توزیع و خدماتی داریم؛ بنابراین اولویت های درجه اول صنف تولیدی خواهد بود.

در راستای صحبت های رسولی نژاد، سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌گفت:‌پاسبان و مروج لباس، طراح و دوزنده لباس است،از اهمیت این صنف به عنوان یکی از با اصالت ترین و کهن ترین اصناف تهران یاد کرد و از حضور نسل جوان در این عرصه با استفاده از علم پیشکسوتان، تأکید کرد.

تقویت خیاطان، یکی از سیاست‌های کار گروه است که برنامه‌های مختلفی برایش داشتیم،بزرگترین و جدیترین کاری است که می‌تواند اصالت، اخلاق حرفه ای، رویکرد اجتماعی به تولید و توزیع لباس را در جامعه لباس ایران منتشر کند.

ما در واقع در صدد این هستیم ساماندهی مزون ها و خانه‌های مد که مانع حقوقی دارد را که در قالب مشاغل خانگی و حضور در اتحادیه خیاطان پیگیری کنیم.

در ادامه سومبات هاکوپیان، بنیان گذار بزرگترین برند پوشاک‌‌ کشور، در رابطه با ادغام اصناف تولید با توزیع، گفت:دیدگاه من شاید یک مقدار متفاوت باشد. من اعتقاد دارم هرگونه سازمانی که تشکیل می‌شود، باید تخصصی باشد. از نظر من اتحادیه خیاط تخصصی تولید است و اتحادیه پوشاک باید تخصصی توزیع باشد. این اتحادیه هایی که هم تولید و هم توزیع می‌شوند، اینها دچار تضاد منافع می‌شوند و موجب یک سری اختلافاتی می‌شود که در نهایت آن صنعت و حرفه را دچار مشکل می‌کند.

اما صرفا راجب صنف خیاط که توضیح داده ‌ام، خدماتی که صنف خیاط به کشور کرده است، صنعت کشور مدیون این اتحادیه است؛ یعنی بخش تولید این کشور مدیون این اتحادیه خواهد بود.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.