تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷

وزیر فرهنگ در دیدار با نمایندگان تعدادی از تشکل های مطبوعاتی

وزیر فرهنگ در دیدار با نمایندگان تعدادی از تشکل های مطبوعاتی
حمایت از رسانه ها باید بر مبنای تولید محتوا و افزایش سهم مطبوعات از بودجه نهادها

وزیر فرهنگ در دیدار با نمایندگان تعدادی از تشکل های مطبوعاتی

مطبوعات کاغذی و مجازی گفت: تصویب اختصاص یک درصد از بودجه هزینه ای کلیه دستگاه های اجرایی کشور برای امور فرهنگی و رسانه ای و توزیع ۵۰ درصد آن توسط وزارت ارشاد سبد حمایتی از مطبوعات در بودجه ۱۴۰۲ را به طور چشمگیری ارتقا می بخشد که این حمایت باید برای تولید محتوا و توسعه مخاطب هزینه شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جریان ملاقات های وزیر فرهنگ با اصحاب رسانه، پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه نمایندگان چند تشکل صنفی مطبوعاتی با دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ دیدار و گفتگو کردند.

محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار پس از شنیدن نقطه نظرات و دیدگاه های افراد که در قالب شورای مشورتی مطبوعات داخلی گرد هم می آیند به فعالیت ها و اقدامات وزارت فرهنگ برای رفع چالش های صنفی و حقوقی مطبوعات و اهالی رسانه اشاره کرد و گفت: مجموعه وزارت فرهنگ در راستای تعامل با اهالی رسانه، از پیشنهادات راهگشا در زمینه ارتقای جایگاه مطبوعات و رسانه حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

اسماعیلی با یادآوری اقدامات معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ در جهت تقویت اقتصاد مطبوعات و امنیت شغلی اهالی رسانه گفت: تصمیمات اتخاذ شده در زمینه افزایش آگهی های دولتی به مطبوعات، پرداخت یارانه حمایتی، توزیع کاغذ با قیمت مناسب و گسترش چتر حمایتی صندوق اعتباری هنر از خبرنگاران و روزنامه نگاران و الزام اجرای آیین نامه های حامی نیروی انسانی توسط صاحبان امتیاز نمونه ای از اینگونه اقدامات است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که گذار از دولت اسلامی به معنای حکمرانی اسلامی به سوی جامعه اسلامی از اهداف متعالی دولت مردمی است، گفت: نظام آرمانی که در سیاست های کلان و سخنان رهبر معظم انقلاب تبیین می شود، آنچنان که باید در بطن سیاست گذاری اجرایی کشور جاری نشده است بر این اساس جریان حمایتی باید با انگاره های فرهنگی مورد نظر رهبر معظم انقلاب پیوند بخورد؛ موضوعی که تحت عنوان اصلاح انقلابی ساختارهای فرهنگی از آن یاد می شود.

وی یادآور شد: وزارت فرهنگ امسال پنج گزاره فرهنگی برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی را به عنوان شاخصه های اصلی فعالیت، به نهادهای تاثیرگذار در عرصه فرهنگ ابلاغ کرده که با کمی سازی این شاخص ها می توان به نظام داوری بی طرفانه برای سنجش میزان تحقق آن ها دست یافت و بخش عمده حمایت های حوزه رسانه باید برای تولید محتوا و جریان سازی فکری در این راستا صرف شود.

وزیر فرهنگ در پایان با بیان این که تنظیم گری در عرصه رسانه در تقابل با آزادی اندیشه نیست، تاکید کرد: آزادی اندیشه را دستاورد انقلاب اسلامی می دانیم و از گفتگوهای اقناعی با اهالی رسانه عمیقا استقبال خواهیم کرد.

به گزارش لباس پارسی

کد خبر : 13160
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.