تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۵:۵۶

شلوار جین تنگ و عوارض ناشی از پوشیدن آن

شلوار جین تنگ و عوارض ناشی از پوشیدن آن
شلوار جین تنگ،‌ تمایل به انتخاب و پوشیدن شلوار های جین تنگ (کوچکتر از سایز واقعی) از مواردی است که کم و بیش در میان جوان ها که عمدتا کاربران پر و پا قرص این مدل شلوار ها هستند بسیار دیده می شود.

به گزارش لباس پارسی؛ شلوار جین تنگ،‌ تمایل به انتخاب و پوشیدن شلوار های جین تنگ (کوچکتر از سایز واقعی) از مواردی است که کم و بیش در میان جوان ها که عمدتا کاربران پر و پا قرص این مدل شلوار ها هستند بسیار دیده می شود.

این ایراد در انتخاب را می توان به ناراضی بودن از سایز واقعی در افراد نسبت داد؛ چرا که به واسطه تغذیه ناصحیح در میان جوانان تغییر سایز (افزایش سایز) به وضوح دیده می شود و این در حالی است که بسیاری حاضر به پذیرفتن این افزایش سایز نیستند و همچنان خواهان پوشیدن شلواری هستند که مناسب سایز قبلی خودشان بوده است.

گروهی دیگر از افراد نیز از آنجا که به یک سایز خاص علاقه مند هستند دوست دارند لباسی که به تن می کنند دقیقا مطابق با سایز آرزوهایشان باشد. این انتخاب‌های اشتباه همزمان با گسترش مد این روز ها که بیشتر بر پایه لباس های جذب و راسته پایه گذاری شده اند به طور گسترده تری مشاهده می شود.

ولی آیا می دانید شلوار های جین خیلی تنگ می تواند به سلامتی شما آسیب های خطرناکی وارد آورد؟

بر اساس گزارش یک گروه پزشکی که بازتاب آن در خبرگزاری MSNBC منتشر گردیده است شلوار های جین تنگ می تواند عارضه ای را منجر گردد که Meralgia  Paresthetica نام دارد و می تواند باعث ایجاد درد های شدید در سطح پوست شود این در حالی است که هیچ زخم و عارضه قابل ملاحظه ای دیده نمی شود و این عصب های پوست هستند که به واسطه فشاری که به آن ها تحمیل گردیده به صورت درد، شخص را مورد آزار قرار می دهد. نوع آسیب دیگری که این انتخاب نا صحیح می تواند باعث شود التهاب های قرمز رنگی است که همراه با خارش در قسمت ریشه مو در سطح پوست خود را نشان می دهند.

آنچه گفته شد تنها عوارض انتخاب ناصحیح در این مدل شلوار های پر کاربرد بود؛‌ و اما راهکار:

به جای شلوار های جین خیلی تنگ مدل هایی که برش‌های راسته تری دارند(مطابق با سایز واقعی خود) را انتخاب نمایید.

شلوار‌های جینی که در آن ها از الیاف لایکرا (کش) استفاده شده اند می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

شلوار‌هایی که در ناحیه ‌ران و باسن آزاد‌تر و‌در قسمت مچ پا تنگ می‌شوند(فیت کات)‌نیز جایگزین خوبی هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.