تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

هفته مد نیویورک ۲۰۱۹ با نمایش بیش از ۷۰ کالکشن به پایان رسید

هفته مد نیویورک ۲۰۱۹  با نمایش بیش از ۷۰  کالکشن به پایان رسید
هفته مد نیویورک در سالگرد حادثه  11سپتامبر در سال ۲۰۱۹  با نمایش بیش از ۷۰  کالکشن به پایان رسید.

به گزارش لباس پارسی؛ هفته مد نیویورک در سالگرد حادثه  ۱۱سپتامبر در سال ۲۰۱۹  با نمایش بیش از ۷۰  کالکشن به پایان رسید. به دستور تام فورد مدت زمان این رویداد، نسبت به هفته‌ ی مد سالهای پیش کوتاه تر شد.

هفته مد نیویورک امسال حاوی پیام‌های گوناگونی بود. در برخی از اجراها، طراحان آمریکایی میهن پرستی خودشان را نشان دادند و برخی دیگر با اجراهای متفاوتشان، نژاد پرستی را نقد و به گذشتگا‌‌نشان ادای احترام کردند. همچنین در هفته مد نیویورک امسال طراحانی نظیر   chromat هنجار شکنی کردند. این برند در فشن شوی امسالش از مانکن‌هایی با شرایط، سایز و سن‌ متفاوتی استفاده کرد؛ از قبیل مانکن باردار، پلاس سایز با تتو و حتی ترنس جندر.

 

شروع هفته مد نیویورک با مهمانی تام فورد

امسال شروع هفته‌ ی مد با سالهای دیگر متفاوت بود. تام فورد که به عنوان رییس جدید شورای طراحان مد آمریکا CFDA  انتخاب شد،ضیافتی را در روز اول تدارک دید. او Indochine که یک رستوران ویتنامی در نیویورک است و از اول یک کافه مد بود را برای این گردهمایی انتخاب کرد. آقای فورد تصمیم گرفته بود تا ۳۵ نفر از نامهای نو ظهور در مد امریکا را به همراه سردبیران مطرح و منتقدین بین المللی فشن در این مهمانی به صرف شام دعوت کند.

به گفته‌ی فورد خیلی از افراد از او میپرسند که چرا برای شام دعوت شده ایم؟  و او در پاسخ میگوید: وقتی با کسی شام میخوری و از نزدیک با او صحبت میکنی این معاشرت باعث میشود که به شکل دیگری به کارهایی که او انجام میدهد نگاه کنی و از طرز تفکر او آگاه شوی. این یک رویاروی جذاب استعدادها با خبرنگاران است.

مایکل کورس روز ششم هفته ی مد

مایکل کورس در ششمین روز از هفته مد نیویورک، مصادف با هجدهمین سالگرد حادثه ۱۱ سپتامبر از کالکشن بهار۲۰۲۰ برندش رو نمایی کرد. او به همراه همسرش Lance LePere در طول تابستان به جزیره ایلیس سفر کردند. جزیره‌ای که در اوایل قرن ۲۰ دروازه‌ی ورودی ۱۲ میلیون مهاجر به آمریکا بود و دقیقا پدربزرگ و مادربزرگ کورس از این طریق وارد امریکا شدند. به گفته‌ی مایکل کورس این تجربه باعث شد که حس میهن‌پرستی او بیشتر شود.

او در محوطه‌‌ ی تاریخی نیرودریایی بروکلین، یک انبار را انتخاب کرد تا به سادگی مجموعه‌ ی خودش را با تم نیروی دریایی که ریشه در فرهنگ امریکا دارد، نشان دهد. او همچنین در این شو از لوگوی جدید برندش نیز رونمایی کرد.

ستاره های موجود در لباسها که برگرفته از پرچم امریکاست نقش مهمی در انتقال پیام این کالکشن ایفا می‌کرد. سیلوئت اغلب لباسها ساعت شنی بود و شوی او با لباس جی‌جی حدید تمام شد.

مریم نصیرزاده در هفته مد نیویورک امسال

برای ما ایرانیان مسلما بسیار جذاب است که نام هموطنمان را در لیست طراحان مطرح هفته مد نیویورک ببینیم.

مریم نصیرزاده که طراح ایرانی ساکن نیویورک است  در دوشنبه از کاکشن بهار/تابستان ۲۰۲۰ خود رونمایی کرد. او فضای یک زمین تنیس را در مرکز شهر انتخاب کرده بود؛ که حتی عابرین و رهگذران محلی از محوطه حفاظت شده میتوانستند از زاویه دور شاهد این کت واک باشند.
کالکشن او تلفیقی از اصالت ایرانیش و فرهنگ امریکایی او که در واقع خانه دومش محسوب میشود، بود. او از رنگهای خنثی بیشتر استفاده کرد که البته از چند رنگ شارپ نیز به شکل جسورانه بهره برده بود.

ناگفته نماند که مریم به عنوان مهمان در ضیافتی که اول مطلب توضیح دادیم حضور داشت. از او به عنوان یکی از افراد نوظهو در صنعت مد امریکا دعوت شده بود.

هفته مد نیویورک و Brandon Maxwell

در شب دوم درست قبل از اجرای رف لورن، براندون مکسول در استدیو بروکلین، کالکشن بهار ۲۰۲۰ برندش را رونمایی کرد. کالکشنی که به جرات میتوان گفت هم لاین زنانه هم مردانه‌ اش بسیار شیک و قوی  بود. استفاده از پارچه براق مثل ساتن در کنار جین برای لباس خانم ها، تداعی کننده لباسهای دهه‌ی ۹۰ است. در برخی از طرحها از کت اورسایز همراه با کمربند پهن که روی کت بسته میشد استفاده کرده بود. یکی از عواملی که باعث جذاب بودن این مجموعه در هفته مد نیویورک شد، همنشینی درست رنگ‌ها بود.

شروع این کت واک با ورود ایرینا شایک مدل روسی صورت گرفت. استایل فوق‌ العاده‌ی او برای جذب مخاطبان کافی بود. او با ست یک کت اورسایز براق با لباس جین به‌همراه شلوار براق تیره، نمونه‌ی کامل، از ایده‌ی فکری براندون بود. استایلینگ این مجموعه بر عهده‌ی کارلین سرف (Carlyne Cerf De Dudzeele) بود.

از مجموعه بهار ۲۰۲۰ براندون مکسول در هفته مد نیویورک

کارولینا هررا در هفته مد نیویورک ۲۰۲۰

وست گوردون Wes Gordon مدیر خلاق برند هررا!

او که در مجموعه Resort امسال بسیار خوش درخشید بار دیگر سرپرستی گروه طراحی این برند را پذیرفت. او در واقع اعتماد کارولینا را به خوبی پاسخ داد و مجموعه‌ی زیبایی را خلق کرد. در این کالکشن او سعی کرد از طرح توپ توپی ( که امضای کارولینا در طراحی است) به شیوه خودش استفاده کند.

از مشخصه‌های اصلی این مجموعه طراحی آستین پفی به شیوه خودش بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. در برخی دیگر از طرح ها، از پارچه‌ی حریری استفاده شده بود که  گلهای سفید و زرد در زمینه‌ی آبی خود نمایی میکرند. مجموعه‌ی بهار و تابستان ۲۰۲۰ کارولینا کاملا هوای بهاری دارد. همچنین به احتمال قوی این کالکشن شامل ترندهای زیادی از فصل بهار۲۰۲۰ است که به همین خاطر طرفداران زیادی خواهد داشت.

اسکار دلا رنته در سر زمین نخل و میوه‌های جذاب

لوراکیم (Laura Kim) و فرناندو گارسیا (Fernando Garcia)  از سال ۲۰۱۶ به عنوان مدیران خلاق اسکاردلا رنته انتخاب شدند. در این ۳ سال آنها به خوبی تنوانستن ثابت کنند که با همکاری بی نظیرشان، لایق این مقام در این برند هستند.

برای شروع طراحی کالکشن بهار/پاییز ۲۰۲۰ منبع الهامشان را در سفرهایی مثل هند،مراکش و اسپانیا جست‌ وجو می‌کردند. که در نهایت متوجه شدند اصالتا خود اسکاردلارنته به جمهوری دومینیکن متعلق است  و این سرزمین بهترین منبع الهام است.

نکته‌ ی اصلی این فصل از لباس های اسکاردلارنته، کفتان‌ها (پیراهن بلند و گشاد) بود که از جنس ابریشم است. هرچه کار با دست بر روی لباس بیشتر انجام شود مشخصه‌های لباس دلارنته را نشان میدهد. گلدوزی بر روی پارچه کتان از امضاهای دلارنته است که در این مجموعه  نیز شاهدش بودیم. البته چند لباس جلو کوتاه، مخصوصا لباسی تافته مشکی  که بر تن ایرینا شایک بود و با آن Runway خاتمه پیدا کرد، مطمئنا باعث سوپرایز اسکار شده است.  شایان ذکر است انا وینتور و نگین میرصالحی نیز به این شو دعوت شده بودند.

اجرای ماکسیمالیسم Marc Jacobs در هفته مد نیویورک

اجرای مارک جیکوبز از آخرین اجراهای هفته مد نیویورک بود. به طورخلاصه اجرای او رنگارنگ و متنوع، خوشبینانه به آینده‌ای بهتر! تلفیقی از رویا و فضای عروسکی کودکانه و چکیده‌ای از تمام کالکشنهایش بود.

۶۱ مدل که هر کدام به شکلی جداگانه راوی از یک ایده و تفکری بود، که در سر مارک می‌گذشت؛از طراحی لباس گرفته تا آرایش مو و صورت.

Pat McGrath مدیر گریم و میکاپ این پروژه به همراه تیمش موظف بودند که چشم هر مدلی را متناسب با لباسش، سایه‌ی براق بزنند. در نتیجه ظاهر مدلها باهم کاملا متفاوت بود.

و باز هم جی‌جی حدید! که در این شو در لباس آبی کمرنگ مینیمال با کلاهی زیبا، بدون کفش در مسیر چیدمان نامنظم حضار، عبور کرد. پایان این شو مثل رفتار و استایل خود مارک بسیار عجیب و شگفت آور بود و تا هفته مد نیویورک سال بعد بی شک یکی از بی نظیرترین اجراها است.

 

کد خبر : 1530

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.