تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷

طراحان مد و لباس برای اطمینان مصرف کنندگان «کد شیما» دریافت کنند

طراحان مد و لباس برای اطمینان مصرف کنندگان «کد شیما» دریافت کنند

«کژال ابراهیمی» گفت: می‌توان با به خدمت گرفتن هنر اسلامی با نمادهای رایج در آن و بکار بستن و صنایع‌دستی نظیر سوزن‌دوزی در دوخت پوشش ایرانی اسلامی، مردمانی را که باهنر اسلامی مواجه هستند؛ پذیرنده فرهنگ اسلامی کرد. بازرس و کارشناس ایونت های استان تهران بابیان اینکه برای ترویج الگوهای ملی، بومی و هدایت بازار تولید و نیز

«کژال ابراهیمی» گفت: می‌توان با به خدمت گرفتن هنر اسلامی با نمادهای رایج در آن و بکار بستن و صنایع‌دستی نظیر سوزن‌دوزی در دوخت پوشش ایرانی اسلامی، مردمانی را که باهنر اسلامی مواجه هستند؛ پذیرنده فرهنگ اسلامی کرد.

بازرس و کارشناس ایونت های استان تهران بابیان اینکه برای ترویج الگوهای ملی، بومی و هدایت بازار تولید و نیز ترغیب مردم در پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه‌ نشان شیما صادر می‌شود، تصریح کرد: طراحان و تولیدکنندگان، پس از دریافت کد شیما باید نشان مربوطه را در درز قدی لباس، سمت راست بدوزند تا مایه اطمینان خاطر مصرف‌کنندگان را فراهم نمایند.

وی بابیان اینکه طرح‌های ارائه‌شده در ایونت ها و مزون‌ها توسط کارشناسان و بازرسان بررسی و طرح‌هایی که ایرانی اسلامی باشند و المان‌های اسلامی داشته باشند کد شیما داده می‌شود، افزود: به‌طور مثال شناسه یک ویژه مانتوی اسلامی صادر می‌شود.

این مدرس و طراح لباس با تأکید براینکه طرح‌ها برای دریافت این کد شناسایی بایستی دارای چارچوب ایرانی اسلامی باشند و عفاف و حجاب در این طرح‌ها رعایت شده باشد، گفت: امروزه متأسفانه بعضی مواقع اصلاً چارچوب‌های مد و پوشش ایرانی اسلامی در طرح‌های طراحان رعایت نمی‌شود.

وی بابیان اینکه برخی از طراحان و تولیدکنندگان ندانسته در زمین دشمن بازی می‌کنند و پارچه‌ها طرح‌هایی که از اتاق فکر دشمن بیرون آمده را وارد بازار می‌کنند، افزود: پارچه‌های حریر شیشه یکی از توطئه‌های دشمن بوده که استفاده از آن در جامعه ما رواج یافته است.

عضو کارگروه مد و لباس کشور اذعان کرد: دشمن با یک سیاست نرم و آرام بدحجابی را در جامعه ما ترویج داد در مقابل طراحان و تولیدکنندگان ما نیز باید با آرامش و نرم به وارد بازار شویم و با آرامش آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کنیم.

وی بر لزوم ایجاد اتاق فکر با حضور طراحان و مد و لباس و تولیدکنندگان تأکید کرد و گفت: اتاق فکری برای طراح‌های لباس بگذاریم از تولیدکننده‌ها دعوت کنیم که به طراحان بگویند چه می‌خواهند. طراحان ما ازنظر علمی قوی هستند اما ذائقه بازار را به‌خوبی نمی‌دانند.

ابراهیمی بابیان اینکه تبلیغ مد و پوشش ایرانی اسلامی مهم است، خاطرنشان شد: فقط برگزارکننده همایش و جشنواره با محوریت مد و پوشش ایرانی اسلامی نباشیم بلکه باید نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های مد و لباس در جامعه خروجی داشته باشد.

وی اظهار کرد: جشنواره‌های مدو پوشش ایرانی اسلامی باید به‌گونه‌ای برگزار شود که علاوه برچادری ها و محجبه ها سایر بانوان نیز از این جشنواره استقبال کنند.

ابراهیمی گفت: در جشنواره‌ها و ورک شاپ ها باید از ظرفیت و طرح‌های دانش‌آموختگان مد و لباس دانشگاه‌ها استفاده شود تا شاهد ترویج الگوهای غیر مرتبط با مدو پوشش ایرانی اسلامی باشیم.

منبع: خبرگزاری شبستان

کد خبر : 220
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.