تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۹:۵۰

تاکید بر پیگیری مصوبات کارگروه مد و لباس از سوی نهادهای عضو

تاکید بر پیگیری مصوبات کارگروه مد و لباس از سوی نهادهای عضو
سی و پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اعضای کارگروه صبح سه شنبه 12 اسفندماه در سالن جلسات معاونت امور هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در این جلسه سیدمجتبی حسینی ـ معاون امور هنری و رییس کارگروه مد و لباس کشور، مرضیه شفاپور ـ دبیر کارگروه، پویا محمودیان ـ معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سومبات هاکوپیان ـ رییس انجمن طراحان پارچه و لباس، ابوالقاسم شیرازی ـ رییس انجمن اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، صنعت و معدن و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

در این جلسه مقرر شد جلسات کارگروه مد و لباس کشور با حضور اعضای کارگروه، به طور مستمر هر سه ماه یکبار برگزار شود و نمایندگان دستگاه ها و نهادهای عضو کارگروه، تکالیف و وظایف دستگاه خود را براساس مصوبات کارگروه پیگیری و اجرایی کنند.

سیدمجتبی حسینی ـ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: براساس قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال۱۳۸۵، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور تشکیل شد و دبیرخانه کارگروه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شد. بنابراین دستگاه ها و نهادهای عضو کارگروه موظفند موضوع و مصوبات را در دستگاه خود پیگیری کنند.

حسینی افزود: تقویت نهادهای خصوصی از اولویت ها و مفروضات معاونت امور هنری است؛ اما واگذاری و تفویض مسئولیت ها به معنی انحصار امور در یک بخش نیست.

حسینی در ادامه گفت: در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ساماندهی طراحی مورد نظر است و ضرورت دارد که حوزه طراحی، محور برنامه های کارگروه باشد.

در این جلسه، مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گزارشی از فعالیت های کارگروه در یک سال گذشته و جشنوارهای حوزه مد و لباس ارایه کرد.

نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز گزارشی از تکالیف دستگاه های خود براساس مصوبات کارگروه ارائه کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.