تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲

میر اسماعیل صدیق با ۲۰ سال سابقه فعالیت در صنف پوشاک استان البرز

میر اسماعیل صدیق با ۲۰ سال سابقه فعالیت در صنف پوشاک استان البرز
آقای میر اسماعیل صدیق ریاست اتحادیه پوشاک کرج،کارآفرین و عضو خیرین استان البرز که با مدیریتی جهادی ساماندهی صنوف پوشاک استان البرز را منظم نمود

به گزارش لباس پارسی گفتگویی با آقای میر اسماعیل صدیق ریاست اتحادیه پوشاک کرج و عضو شورای صنوف پوشاک کشور پیرامون فعالیت آن اتحادیه در استان البرز داشتیم

ایشان در حدود ۲۰ سال در زمینه پوشاک فعالیت داشته ودر بحث اتحادیه ها، سمت های مختلف، در زمینه ریاست و معاونت داشته اند ،ضمن فعالیت درکارهای تشکیلاتی،‌صنفی،هیئت مدیره‌ها‌،‌بازارها به عنوان عضو فعال در امور خیریه و فعالیت های اجتماعی همیشه با عزمی جهادی آماده فعالیت بوده اند و سابقه فعالیت در اتاق اصناف استان البرز و اتاق اصناف ایران در کارنامه کاری‌ خود دارا هستند

ریاست اتحادیه پوشاک استان البرز در راستای حمایت از تولیدکنندگان‌در سال جدید فرمودند: از ۲ سال گذشته برای ۴۰۰۰ واحد صنفی جواز صادر نموده‌ایم،‌فقط در شهرستان کرج حدود ۱۰۰۰ واحد صنفی در مجموع ۵۰۰۰ خانواده در صنف پوشاک در زیر مجموعه اتحادیه مشغول به فعالیت هستند اتحادیه پوشاک البرز یکی از بزرگترین اتحادیه ها بعد از تهران در سطح کشور بوده و از ۲ سال قبل که بحث مبارزه با کالا قاچاق جدی شد تا حد امکان از تولید کنندگان‌و‌فروشگاه‌هایی که محصولات ایرانی می‌فروشند حمایت کردیم، قبل از شیوع ویروس کرونا واحد های صنفی از تولیدات داخلی بازدید کردند و کیفیت بالای محصولات برای ایشان باورپذیر نبود که این تولیدات در کشور ایران حتی شهر کرج انجام گرفته می شود، برای طراحان  با دانشگاه های علمی کاربردی تفاهم نامه هایی منعقد شد، خانم هایی که در کار طراحی و تولید، فعالیت داشتند را وارد بازار کار و به تولیدی ها معرفی کردیم که این امر باعث کارآفرینی بزرگی در سطح استان شد و در راستای ایران ۱۴۰۰ تفاهم نامه های مختلفی با سازمان ها و دانشگاه ها منعقد گردیده تا ان شالله‌مدرک گرایی را به مهارت گرایی تبدیل کنیم و باعث اشتغال فارغ التحصیلان بلاتکلیف رشته‌های مختلف صنعت نساجی ، پوشاک و طراحی مد و لباس باشیم.

صنف پوشاک نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان سود بسیار بالا و ارزش افزوده بالایی دارد.ایشان در این‌باره افزودند؛ اگر پارچه‌ایی به خوبی طراحی و دوخته شود به عنوان مثال ؛ قیمت برای تولید کننده ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تمام شود تا حدود ۵۰۰ تا ۱ میلیون تومان هم در بازار به فروش خواهد رسید. به دلیل بالا رفتن تولیدات با کمبود مواد اولیه مواجه هستیم و در سال آینده با دستگاه و ماشین آلات منسوجات تولید داخلی بتوانیم تولید صادرات محور داشته باشیم. در حال حاضر با توجه به کیفیت تولیدات داخلی به کشورهای عراق آذربایجان و باکو و ارمنستان صادرات داریم.

در سالهای گذشته که اجناس بی کیفیت چینی وارد بازار شده بود مردم مدام در حال شکایت و پیگیری بودند. اما در حال حاضر فعالیت کمیسیون شکایات کمرنگ شده است.‌

به گزارش لباس پارسی آقای صدیق ریاست محترم اتحادیه پوشاک استان البرز اشاره داشتند با توجه به رکود اقتصادی و تحریم‌ها و بیماری کرونا به دلیل عدم واردات کالای خارجی پوشاک داخلی بسیار مناسب در فروشگاه‌ها وجود دارد تا انتهای سال هم به دلیل عدم وجود تعطیلات فروشندگان صنف پوشاک می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها به کار خود ادامه دهند‌.‌متاسفانه بنده از بالا رفتن قیمت‌‌ها مطلع هستم و‌قدرت خرید مردم نیز در این امر تاثیر گذار‌است.‌اما در زمینه‌ی البسه در تمامی رنج‌ها قیمت داریم به‌عنوان مثال قیمت پیراهن از ۱۰۰‌هزار تومان تا ۳‌میلیون تومان وجود دارد. و مشتری می توانید لباس خود را با توجه به سلیقه و کیفیت انتخاب کند.‌کالا به وفور با قیمت مناسب در بازار وجود دارد و کمبودی هم حس نمی‌شود. تقاضای این‌جانب از کسبه محترم این است که بحث فروش‌های فوق‌العاده را جدی گرفته‌ و بنرهای که در این جهت طراحی‌و‌در‌اختیار آنها قرار داده ایم را نصب و در معرض دید عموم مردم قرار داده شود.‌به دلیل وجود بیماری کرونا و عدم برگزاری نمایشگاه‌های بهاره واحد‌های صنفی اجناس خود را تا ۱۵‌درصد پایین‌تر از عرف بازار به فروش می رسانند و اتحادیه پوشاک استان البرز تا ۳۰ اسفند ماه به شکایات و تلفن‌های مردم جهت تخلافات فروشگاه‌ها و کسبه پوشاک به طور جدی رسیدگی خواهد نمود و بازرسین اتحادیه در سطح استان نظارت کامل بر نحوه فروش پوشاک را دارند و تقضامندم از مردم در صورت وجود هرگونه مشکل به اتحادیه های استان مراجعه کنند.

ایشان در رابطه با صدور مجوز و شرایط دریافت جواز فرمودن:‌در حال حاضر صدور جواز در صنف ما بسیار راحت است و تنها با مدرکی که نشان می‌دهد محلی که خریداری یا اجاره کردند اداری ‌یا تجاری است و یک کلاس آموزشی که به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و جواز فعالیت صادر می‌شود.‌یه طور کلی اگر متقاضی امور اداری را صحیح و مطابق دستورالعمل انجام دهد‌در عرض ۱۵روز می تواند صاحب جواز فعالیت شود. صدور جواز بسیار راحت می باشد. ایجاد اشتغال و کارآفرینی بسیار ساده است و صنف پوشاک هم حمایت‌های لازم را در این زمینه همیشه به عمل می آورد. اگر شخصی به سرعت موفق به دریافت مجوز نشد از ۳ تا ۶ ماه مهلت می دهیم تا بعد از رونق اقتصادی ‌برای آن کسبه جواز را صادر خواهیم نمود و این جواز تا ۵ سال دارای اعتبار خواهد بود.

ایشان افزودند: ما در سال گذشته از طریق کمیته امداد یک مرکز نیکوکاری در صنف پوشاک راه‌اندازی و ثبت نمودیم و در تاریخ ۲۲ بهمن به همت اتحادیه های پوشاک،کفاشان،‌صنف پارچه فروشان،‌اتحادیه تاکسی دارها و اتحادیه تزئینات پوشاک ۴۲ عروس و داماد را تهیه کردیم و با گرفتن تالار جشن پیوندشان را انجام دادیم و بعد از آن زوج ها‌‌‌را به آستان قدس رضوی فرستادیم.‌درحال حاضر ۳۲ کودک بی سرپرست را به ما سپردند تا البسه آنها را تهیه کنیم. خیرین کمک های بسیار زیادی به اتحادیه کردند هم از لحاظ تهیه پوشاک هم از لحاظ تامین موارد پزشکی و درمانی . خیرین با مجموعه‌ی اتحادیه پوشاک بسیار همکاری داشته و در صنف پوشاک بسیار فعال هستیم.

ایشان در رابطه با همکاری دیگر اصناف فرمودند:‌‌در حال حاضر حدود ۶۰ اتحادیه داریم که بیشتر اتحادیه ها از دوستمانمان هستند و یکسری از اتحادیه‌ها همگام با اتحادیه پوشاک هستند که در راستای کمک به شهروندان و کسبه همکاری بسیار مثمر ثمر‌داریم. در‌اصناف ارتباط سازنده و مناسبی با سازمان صنعت و معدن و تجارت‌، بازرسی اماکن عمومی‌،‌تعزیرات حکومتی‌و استانداری البرز همکاری بسیار مناسب داریم.

صدیق

 

ایشان در ارتباط با اتحادیه پوشاک البرز با کارگروه مد و لباس فرمودند:‌بنده تقریبا در تمامی جلساتی که در کارگروه استان تشکیل می گردد حضور داشته و عضو کارگروه هستم و در تمامی جلساتی که اداره کل ارشاد درگیر آن است و قبل از شیوع بیماری کرونا انجام گردید اتحادیه پوشاک استان البرز حضور مداوم و سازنده ای داشته و در اتحادیه از نمایندگان مد و لباس کشور جناب آقای یوسفی فر و خانم مهرابی دعوت به عمل آوردیم اما متاسفانه ایشان به دلیل وجود بیماری کرونا موفق به حضور نشدند. ولی در هر صورت جلسات بسیار خوبی را به‌خصوص در روز عفاف و حجاب برگزار کردیم که امید است با راهکارهای اتحادیه پوشاک استان البرز،در سطح استان بتوانیم با عملکرد فرهنگی درجهت عفاف و حجاب گامی استوار برداشته شود.

در پایان ریاست اتحادیه پوشاک استان البرز ضمن تشکر از رسانه لباس پارسی تمایل خود را جهت همکاری بیشتر و پیوسته پیرامون کارآفرینی و طرح های اشتغالزایی با این رسانه اعلام نمودند.

صاحب امتیاز و مدیر مسول رسانه لباس پارسی ضمن قدردانی از زحمات ایشان توفیقات بیشتر را برای جناب صدیق‌، مدیر توانمند و جهادی استان البرز از درگاه ایزد منان آرزومند است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.