تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۵:۴۹

اولین نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایرانی در کشور کنیا

اولین نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایرانی در کشور کنیا
بازار صنایع دستی بانوان هنرمند در اولین نمایشگاه توانمندی های هنری بانوان ایرانی در کشور کنیا (شهر نایروبی) همزمان با 10ژوئن روز جهانی صنایع دستی، داغ شد

کشور کنیا4

روز پنج شنبه  ۲۰خردادماه (۱۰ژوئن)  نمایشگاه  هنرمندان صنایع دستی بانوان ایرانی با حضور سفیر کشور عزیزمان ایران  در کشور کنیا جناب آقای دکتر برمکی، مدیر فرهنگ کشور کنیا، خانم مختاری مدیر عامل انجمن بانوان کارآفرین، افتتاح و قاب چشمان بازدید کنندگان وعلاقمندان این هنر شد.

کشور کنیا5

در این مراسم دکتر برمکی سفیر ایران در کشور کنیا اظهار کرد: از آنجا که صنایع دستی دربردارنده ذوق و اندیشه یک ملت است که با تکیه بر تخصص های بومی و سنتی، زمینه همگرایی اقتصاد و فرهنگ فرامرزی  را فراهم می کند و این گونه، پیوند دهنده ویژگی های فرهنگی و زیستی جوامع مختلف با یکدیگر می شود.
سفیر کشورمان افزود: وقتی دو کشور از طریق زبان، فرهنگ و هنر با هم آشنا و نزدیک می شوند ،  دولتها نیز از آنها پیروی کرده و روابطشان عمیق تر و نزدیکتر خواهد شد.
وی با بیان این که، صنایع دستی بازتاب سنت یک ملت و فرهنگ جامعه است، تصریح کرد: این نمایشگاه ترکیبی از دو عامل حیاتی بنام هنروزن است واین دو باهم، نمادی (نمایشی) از هنر، عشق، زیبایی و تعهد نسبت به خانواده می باشد.

کشور کنیا1

وزیر فرهنگ کشور کنیا در ابتدا ضمن اظهار خرسندی از برگزاری چنین نمایشگاهی در کشور متبوع خود اظهار کرد: یکی از راه های قدرتمند کردن زنان از این راه(صنایع دستی) میسر خواهد بود. چرا که باعث ایجاد فرصت شغلی و رشد افتصادی در کشورهای درحال توسعه می شود.
منیژه مختاری مدیر عامل انجمن زنان کارآفرین و مروج هنرهای صنایع دستی عقیق در ادامه افزود: نمایشگاه هایی اینچنین باعث می شود که، ارتباط فرهنگی میان کشورها  توسعه یابد و زمینه ای برای ارائه هنر هنرمندان و همچنین بازار فروشی در حوزه بین الملل بوجود آید.

کشور کنیا2
مختاری خاطرنشان کرد:آنچه موجب خوشوقتی است این که، در خلال اولین روزهای آغاز به کار نمایشگاه صنایع دستی بانوان هنرمند ایرانی ، نمایشگاه شاهد حضورسفرای کشورهای مختلف و مدیران و مسئولان ارشد کشور کنیا وعلاقمندان به هنر صنایع دستی ایران بود و در این فاصله توانستیم فروش قابل توجهی از اقلام را داشته باشیم.

کشور کنیا3
وی در پایان از تلاش های بی شائبه سفیرکشورمان درخصوص برپایی نمایشگاه در کشور کنیا تقدیرکرد و گفت: ازجناب آقای دکتر برمکی سفیر کشورایران عزیزدر کشور کنیا، تلاش های وافر و بی وقفه شأن را سرمه چشم و توتیای جان  می کنیم، که،  اهداف انجمن زنان مروج کارآفرینی عقیق همانا ،فراهم آوردن و توسعه ی مراکز فروش تولیدات صنایع دستی هنرمندان در داخل و خارج از کشور بوده را ، با تلاش بی بدیل خویش به منصه ظهور رساندند، تقدیر و سپاس ویژه نموده  و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی را از ایزد منان خواهانیم.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.