تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

مواجه مناطق پرورش دهنده پنبه با خطرات شدید آب و هوایی

مواجه مناطق پرورش دهنده پنبه با خطرات شدید آب و هوایی
همه مناطق تحت پرورش پنبه در جهان تا سال ۲۰۴۰ میلادی تحت افزایش خطرات، حداقل از جانب یکی از مشکلات تغییرات اقلیمی قرار می گیرند

اولین تحلیل جهانی انجام گرفته در خصوص خطرات اقلیمی تولید پنبه نشان می دهد که تغییرات اقلیمی خارج از کنترل می تواند نیمی از همه مناطق پرورش پنبه در سطح جهان را به خاطر افزایش دما، تغییرات الگوهای بارش و رویدادهای آب و هوایی شدید تا سال ۲۰۴۰ میلادی با خطرات زیادی رو به رو سازد.

پنبه
سازگاری با تغییرات اقلیمی- ارزیابی ریسک فیزیکی برای تولید جهانی پنبه، ابتکاری از سوی Cotton 2040 است که توسط سازمان غیرانتفاعی پایداری مستقر در لندن و با پشتیبانی بنیاد Laudes انجام می گیرد. این تحلیل توسط شرکای Cotton 2040 و کارشناسان خطرات اقلیمی Acclimatise که بخشی از Willis Tower Watson می باشد، به سرانجام می رسد.

پنبه4
طبق بدترین سناریوی تغییرات اقلیمی، همه مناطق تحت پرورش پنبه در جهان تا سال ۲۰۴۰ میلادی تحت افزایش خطرات، حداقل از جانب یکی از مشکلات تغییرات اقلیمی قرار می گیرند. هر چند این وضعیت از ریسک خیلی پایین تا خیلی بالا متغیر است؛ ولی نیمی از مناطق پرورش دهنده پنبه دنیا با تغییرات فوق العاده زیادی با ریسک بالا تا خیلی بالا از ناحیه حداقل یکی از خطرات آب و هوایی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

پنبه2

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.