تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷:۱۲

انواع مدل ماسک که شما را زیبا و سالم نگه می‌دارد

انواع مدل ماسک که شما را زیبا و سالم نگه می‌دارد
دنیای مد از حرکت ماسک‌ها جا نماند و به‌سرعت خود را با شرایط وقف داد و انتخاب یک مدل ماسک مناسب که جذابیت استایل افراد را بالاتر ببرد اهمیت بسیاری پیدا کرد

اپیدمی ویروس کرونا سبب شد تا استفاده از ماسک، تبدیل به عامل مهمی در جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا و حفظ سلامتی افراد باشد. از همان روزهای ابتدایی ماسک‌ها با سرعت بسیار بالایی به یک الزام در زندگی روزمره ما اضافه شدند و همین امر سبب شد تا دنیای مد از حرکت ماسک‌ها جا نماند و به‌سرعت خود را با شرایط وقف دهد.

از آنجایی که همۀ افراد جامعه ملزم به استفاده از ماسک شدند، انتخاب یک مدل ماسک مناسب که جذابیت استایل افراد را بالاتر ببرد اهمیت بسیاری پیدا کرد. در این مقاله تلاش کردیم تاانواع ماسک (پوشیدنی) که شما را زیبا و سالم نگه می‌دارد را به شما معرفی نماییم.

قبل از خرید ماسک به چه مواردی باید دقت کنیم؟

خرید انواع مدل ماسک

اگر به زیبایی ظاهری خود توجه دارید، قبل از خرید ماسک‌ لازم است تا به نکاتی توجه نمایید؛ از رنگ‌ها و مدل‌ ماسک‌ها گرفته تا نحوه قرارگیری و راحتی روی صورت، عملکرد روزمره آن و هزینه‌ای که هر ماسک برای کرۀ زمین به همراه دارد، نکاتی هستند که باید درباره ماسک‌های صورت بدانید.

مسلماً با انتخاب ماسک مناسب می‌توانید سلامتی خود را تضمین کرده، زیبایی استایل خود را دوچندان کنید و به محیط زیست خود آسیب کمتری برسانید.

رنگ ماسک را مناسب با استایل خود انتخاب نمایید!

مدل ماسک شیک

رنگ‌ها همه‌جا هستند و ما آن‌ها را دوست داریم؛ تصور جهانی بدون رنگ همۀ ما را آزار خواهد داد. به همین خاطر همیشه سعی می‌کنیم در اطراف و خصوصاً استایل خود از جادوی رنگ‌ها بهره بگیریم. در انتخاب رنگ ماسک بسیار مهم است که رنگ آن را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب نمایید.

بهتر است که رنگی را انتخاب کنید که نه‌تنها مناسب پوست شما باشد، بلکه با رنگ استایل شما نیز به‌راحتی هماهنگ شود. وقتی ماسک بزنید. نکته دیگر انتخاب رنگ ماسک بر اساس رنگ چشم است؛ زمانی که ماسک می‌زنید، نگاه مردم به‌طور طبیعی به سمت چشم‌های شما جلب می‌شود؛ اگر می‌خواهید چشمان شما واقعاً برجسته باشند، پیشنهاد می‌کنیم ماسکی متناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنید.

برای حداکثر تطبیق‌پذیری ماسک با لباس‌هایی که می‌پوشید، ماسکی را در سایۀ خنثی مانند رنگ‌های سورمه‌ای، خاکستری یا سفید ملایم انتخاب کنید که در کنار سایر رنگ‌ها هماهنگ به نظر برسد.

البته اگر مایل به خرید ماسکی بارنگ‌های پرانرژی هستید تا توجه بیشتری را به خود جلب کند، پیشنهاد می‌کنیم حتماً بر اساس رنگ پوست خود، رنگ ماسک را انتخاب کنید.

هر میزان که هارمونی یک رنگ به صورت شما نزدیکتر باشد، تأثیر آن بر ظاهرتان بیشتر می‌شود. از آنجا که ماسک‌ها مستقیماً روی صورت شما قرار می‌گیرند، انتخاب صحیح رنگ امر بسیار مهمی است.

اگر موهای تیره و چشم‌های تیره دارید، ماسکی به رنگ عمیق و قوی مناسب شما خواهد بود. فراموش نکنید که یکی دیگر از راه‌های انتخاب رنگ برای ماسک توجه به رنگ مو است؛ هماهنگی ماسک با رنگ مو نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر زیبایی استایل شما بگذارد.

ماسک باید هماهنگ با استایل شما باشد!

 

ماسک2

در ابتدای همه‌گیری شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک برای بسیاری از افراد امری بیگانه بود، زیرا اکثر افراد قبل از این اتفاق هرگز از ماسک‌ها استفاده نکرده بودند؛ بنابراین لازم شد تا از ماسک‌هایی استفاده شود که به‌جای یک ضرورت ناجور، مانند یک آیتم لباس جدید به استایل ما اضافه شوند.

انتخاب ماسک مناسب استایل خود، کار دشواری نخواهد بود زیرا باوجود طیف گسترده‌ای از ماسک‌ها در بازار، مطمئناً موردی پیدا خواهید کرد که از سبک لباس‌ پوشیدن شما پیروی کند.

ماسک باید به‌درستی روی صورت بنشیند!

مدل ماسک مجلسی

ماسک‌ها در درجه اول برای حفظ سلامتی طراحی می‌شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که به‌درستی روی صورت بنشینند و هیچ شکافی را در اطراف خود باقی نگذارد. البته برخی از مدل‌های ماسک نیز وجود دارند که به دلیل طراحی نادرست، بزرگتر از حالت عادی هستند و به دلیل شکافی که میان صورت و ماسک ایجاد می‌شود، علاوه بر زیبا نبودن سلامتی شما را نیز با تهدید مواجه می‌کند.

ماسک باید اندازه صورت و راحت باشد!

مدل ماسک پارچه ای شیک

مهمترین نکته‌ای که بعد از حفظ سلامتی باید به آن توجه نمایید، راحتی ماسک است. درست به‌مانند لباس‌های بزرگتر یا کوچکتر از سایز شما که راحتی را از شما می‌گیرند، ماسکی که اندازه صورت شما نباشد، احساس راحتی را از شما سلب می‌کند.

استفاده از ماسک‌هایی که کش بسیار تنگی دارند، گوش‌ها و صورتتان را اذیت می‌کنند و شما به‌هیچ‌عنوان با آن‌ها نمی‌توانید احساس راحتی کنید؛ همچنین ماسک‌های بزرگتر از صورت شما مکرراً از روی صورتتان پایین خواهند آمد و شما را با دردسر مواجه می‌کنند.

مدل ماسک‌هایی با رنگ مشکی انتخاب کنید!

ماسک

 

رنگ مشکی کمک زیادی به جذاب‌تر شدن استایل شما خواهد شد. زمانی که از ماسک مشکی رنگ استفاده می‌کنید، نیازی به آرایش زیاد روی صورت خود ندارید و ناخودآگاه این ماسک چشم‌ها و ابروهای شما را جذاب‌تر نشان خواهد داد؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید صورت خود را آرایش کنید، از ماسک‌هایی با رنگ مشکی استفاده کنید.

مدل ماسک سفید رنگ، مناسب برای تابستان!

مدل ماسک سفید

در روزهای گرم تابستان هیچ‌چیزی به‌اندازه یک ماسک سفید رنگ نمی‌تواند صورت شما را درخشان‌ نشان دهد. رنگ سفید کمک می‌کند تا احساس خنکی و راحتی بیشتری در تابستان داشته باشید.

از مدل ماسکی استفاده کنید که با لباستان ست باشد!

مدل ماسک رنگی

ست کردن لباس‌ها باهم همیشه یک موضوع جذاب در میان طرفداران مد و فشن بوده است؛ استایلیست‌ها در دوران همه‌گیری کرونا از این نکته غافل نشدند و ماسک‌هایی که با لباس‌ها سِت می‌شوند طراحی کرده‌اند.

ست کردن ماسک به همراه لباس را می‌توانید هم به شکل ست کردن دقیق (دقیقاً طرح و رنگ ماسک شبیه لباس باشد) انجام دهید و هم می‌توانید رنگ‌ آن‌ها را باهم ست کنید؛ به‌عنوان مثال می‌توانید به همراه یک پیراهن گل‌دار که پس‌زمینۀ سفید دارد، از ماسک سفید رنگ استفاده نمایید.

ماسک همرنگ چشم خود را انتخاب کنید!

مدل ماسک سه بعدی

اگر چشمان رنگی دارید، ماسک همرنگ چشم خود بزنید؛ مثلاً افرادی که چشم‌های آبی، سبز، عسلی و … دارند، به‌راحتی ‌می‌توانند با انتخاب یک ماسک همرنگ با مردمک چشم خود، جذابیت استایل خود را چند برابر کنند.

مدل ماسک‌هایی با طرح موج دار برای استایل هنری!

ماسک گل گلی

استایل هنری تقریباً با تمام مدل‌های ماسک‌ موجود در بازار می‌تواند هماهنگ شود؛ یکی از مناسب‌ترین مدل‌های ماسک برای استفاده در استایل هنری، ماسک‌‌های با طرح موج دار هستند که استایل شما را می‌توانند به یک اثر هنری تبدیل کنند.

از مدل ماسک‌هایی با طرح‌های شاد استفاده کنید!

مدل ماسک های رنگ شاد

استفاده از ماسک‌های طرح دار خصوصاً آن‌هایی که طراح‌های شادی دارند، انرژی استایل شما را بالا می‌برد. ماسک‌های طرح دار روحیۀ شما را نیز متناسب با طرح چاپ شده‌ای که دارند، تغییر خواهند داد.

ماسک را با اکسسوری ‌ها ست کنید!

ماسک1

 

یک روش دیگر برای زیباتر نشان دادن استایل خود به دیگران، ست کردن ماسک با اکسسوری‌هایی است که استفاده می‌کنید. این کار ترکیب جذابی در استایل شما به وجود می‌آورد.

آرایش صورت هنگام استفاده از ماسک چگونه باید باشد!

آرایش صورت هنگام ماسک زدن

زمانی‌ که از ماسک‌ها استفاده می‌کنید چشم‌ها و ابروها اهمیت بسیار زیادی در صورت شما پیدا می‌کنند؛ بنابراین لازم است که به این ناحیه از صورت توجه ویژه‌ای داشته باشید. در ساده‌ترین حالت ممکن، بهتر است از کانسیلر و مداد ابرو استفاده نمایید.

استفاده از ریمل یکی دیگر از مواردی است که آرایش صورت شما را کامل می‌کند و سبب می‌شود توجه بیشتری به چشمانتان جلب شود.

 

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.