تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۵:۳۳

آغاز فعالیت صندوق حمایت از فرصت های‌ شغلی معلولان

آغاز فعالیت صندوق حمایت از فرصت های‌ شغلی معلولان
دهقان: راه‌اندازی صندوق حمایت شغلی معلولان، تحت پوشش بهزیستی با برگزاری اولین جلسه اعضاء هیات امناء در ماه جاری کلید خورد و در روزهای نزدیک پیش رو، در راستای شکل‌گیری ساختار صندوق، اقدامات اجرایی لازم صورت می گیرد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از آغاز فعالیت رسمی صندوق حمایت از فرصت های معلولان خبر داد و گفت: راه‌اندازی این صندوق تحت پوشش بهزیستی با برگزاری اولین جلسه اعضاء هیات امناء در ماه جاری کلید خورد و در روزهای نزدیک پیش رو، در راستای شکل‌گیری ساختار صندوق، اقدامات اجرایی لازم صورت می گیرد.

رضا دهقان اظهار کرد: نخستین جلسه صندوق حمایت از فرصت های‌ شغلی معلولان هشتم تیرماه با حضور نمایندگانی از وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی جمهوری‌اسلامی و سازمان بهزیستی کشور و دو نفر از نمایندگان شبکه سازمان‌های مردم نهاد حوزه‌ معلولیت کشور در دفتر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رییس هیات امناء تشکیل شد.

وی بررسی بندبند پیش نویس آیین نامه داخلی هیات امناء را یکی از مصوبات این جلسه خواند و افزود: پس از بررسی دقیق پیش نویس در نهایت در شش ماده و شش تبصره به تصویب اعضاء رسید.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: هیات امناء ضمن پیشنهاد افرادی برای عضویت در هیات مدیره اول، سوابق آن‌ها را مورد بررسی قرار داد و در نهایت اعضاء در جلسه هیات انتخاب شدند.

دهقان از انتخاب حسابرس قانونی به عنوان سومین مصوبه هیات امناء خبر داد و اضافه کرد: سازمان حسابرسی کشور به عنوان موسسه اصلی حسابرسی و یک موسسه‌غیردولتی نیز به عنوان موسسه علی البدل با بررسی سوابق آن به تصویب رسید.

وی با تاکید براینکه فعالیت رسمی صندوق با برگزاری جلسه اول هیات امناء آغاز شده است، خاطرنشان کرد: صنودق رسمیت قانونی دارد و مصوبات عملا قطعی حساب می‌شوند و نیازی به رفتن به هیات دولت نیست چرا که اساس‌نامه صندوق براساس ماده ۱۰ قانون حقوق معلولان دو سال گذشته مراحل قانونی‌اش را طی کرده است و پیش‌نویس آن به تصویب اولیه دولت رسید.

معلولان2

اشکالات وارده شورای نگهبان نیز در کمیسیون‌های تخصصی مجدد مورد بررسی هیات دولت قرار گرفت و خوشبختانه پس از ویرایش مجدد واعمال اصلاحات  در پنجم بهمن ۱۳۹۹ از طرف معاون اول رییس جمهور اساسنامه صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور به صورت رسمی به اعضای هیات امناء و سازمان بهزیستی کشور ابلاغ شد.

دهقان تاکید کرد: پیمودن این مراحل قانونی به این معنی است که از این تاریخ صندوق هویت قانونی دارد و شکل رسمی آن با برگزاری جلسه اول هیات امناء عینیت یافت و این اتفاق میمون برآمده از پیگیری‌های مجدانه  وزیر کار ، ریاست سازمان بهزیستی کشور و اعضاء هیات امناء است.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.