تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۵:۱۵

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پوشاک(‌مدکس)‌در شهر آفتاب برگزار می‌شود

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پوشاک(‌مدکس)‌در شهر آفتاب برگزار می‌شود
نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی زنجیره ارزش پوشاک، طراحی، مد، لباس و صنایع وابسته به همت آقای ابوالقاسم شیرازی ریاست اتحادیه پوشاک از ۲۰ تا ۲۳ مهر در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پوشاک(‌مدکس)‌ پس از ۱۸‌‌رکود ماه  در شهر آفتاب برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های شهر آفتاب با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی هجده ماه رکود تحمیلی را تاب آورده است، گفت: تلاش می‌شود تا جان تازه‌ای به صنعت نمایشگاهی داده شود و زمینه فعالیت اقتصادی نمایشگاهی در کشور فراهم شود، به همین دلیل برگزاری نمایشگاه پوشاک  فرصتی برای تحقق این هدف خواهد بود.

محمدرئوف قادری، افزود: در طول یک سال و نیم گذشته زیان‌های مادی و معنوی بسیاری به تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی، بازاریان و حتی مصرف‌کنندگان به دنبال تعطیلی نمایشگاه‌ها واردشده است و دست‌اندرکاران صنعت نمایشگاهی در تلاش هستند تا با برنامه‌ریزی‌های لازم بخشی از زیان‌های گذشته را جبران کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های شهر آفتاب، عنوان کرد: صادرات کشور نیز با وجود وضعیت موجود با رشد مواجه شده و از ۵۹میلیون دلار به ۱۱۳میلیون دلار افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های شهر آفتاب، عنوان کرد: همت و اراده همگی بر این است که اتفاق جدیدی حاصل شود و حضور همزمان صنف و صنعت بتواند دستاورد مناسبی برای زنجیره تولید در پوشاک به همراه بیاورد.

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی

قادری با بیان اینکه سالانه نزدیک به دو میلیارد دلار پوشاک قاچاق به کشور وارد می‌شود، اظهارکرد: از بابت این قاچاق منافع مالی، مالیاتی، سود و عوارض گمرکی به دولت نمی‌رسد و باید تلاش کرد تا ضمن کنترل قاچاق به تقویت تولیدکنندگان نیز پرداخت. قادری، خاطرنشان کرد: نمایشگاه شهر آفتاب این آمادگی را دارد تا با برگزاری اولین رویداد مد، طراحی، تکنولوژی و سایر فعالان صنعت پوشاک کمک شایسته‌ای به فعالان در این بخش مهم صنعتی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌های شهر آفتاب با بیان اینکه صنعت پوشاک از قاچاق لطمات جدی دیده است، گفت: انجام حمایت‌ از تولیدکنندگان و کنترل قاچاق می‌تواند پویایی بیشتر در این صنعت را فراهم کند. وی ادامه داد: امیدواریم زمینه فعالیت‌های اقتصادی و نمایشگاهی در کشور فراهم شود که البته این مهم، نیاز به حمایت‌های دولت و بخش‌خصوصی دارد.

وی با اشاره به نمایشگاه پوشاک، گفت: همت و اراده همگی بر این است که در این نمایشگاه اتفاق جدیدی رخ دهد که همان حضور صنف و صنعت کنار هم است، از طرف دیگر نمی‌توان نسبت به این حوزه بی‌تفاوت بود؛ چرا که حوزه پوشاک فقط یک‌ حوزه اقتصادی در کشور ما نیست و تعریف جدید در حوزه فرهنگی هم برای آن می‌شود.

در واقع پوشاک، معرف فرهنگ، تاریخ، تمدن و نگاه‌های مردم به مسائل سیاسی و اجتماعی است. قادری با اشاره به وظیفه همه مسئولان در حوزه پوشاک، افزود: کار مهم همه مسئولان در حوزه پوشاک ضمن حفظ این ارزش‌های فرهنگی، توسعه در حوزه اقتصادی و صادراتی آن است که نیازمند حمایت‌های جدی دولت در زمینه صادرات هستیم.

 

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.