تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱

رسانه ها پشتیبان شرکت های دانش بنیان باشند

رسانه ها پشتیبان شرکت های دانش بنیان باشند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آیین پایانی طرح نشان ایرانی ۲ با تقدیر از برگزار کنندگان این آیین گفت: حضور من در این نشست سه دلیل دارد. اولین دلیل حوزه رسانه ها و نشریات مکتوب است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آیین پایانی طرح نشان ایرانی ۲ با تقدیر از برگزار کنندگان این آیین گفت: حضور من در این نشست سه دلیل دارد. اولین دلیل آن به خاطر حوزه رسانه و نشریات مکتوب است که در شرایط دشوار امروز در حال انجام فعالیت هستند. روزنامه جام جم نیز یکی از روزنامه‌های پیشرو است که غیر از فعالیت‌های مکتوب در حوزه ‌های دیگر نیز فعالیت می‌کند و این یکی از اقدامات ارزشمند است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدمهدی اسماعیلی ادامه داد: امروز با گذشت دو دهه از فعالیت روزنامه جام جم تجربه خوبی به وجود آمده و از کسانی که این روزنامه را راه ‌اندازی کردند و همچنین کسانی که راه آن را ادامه دادند و در حال اداره این روزنامه هستند تقدیر می کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دومین دلیل حضور من در این نشست به خاطر شرکت‌های دانش‌بنیان است. ادبیات جدی در حوزه اقتصاد کشور در حال شکل‌گیری است.

نکته مهمی که با آن مواجهیم وجود بن بست هایی در حوزه اقتصاد کشور است و نیاز به ادبیات جدید برای خروج کشور از این بن بست اقتصادی هستیم. بنابراین این حوزه بیشترین تکرار در ادبیات مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی را داشته است. ایشان همچنین به گسترش اقتصاد دانش بنیان اشاره داشته اند. بنابراین به عنوان یک سیاست جدید و پیشران اقتصاد کشور در آمده که امتیاز مهمی در حوزه اقتصاد دانش بنیان به شمار می‌آید.

وی در عین حال تصریح کرد: البته فاصله سطح کارهای انجام شده با وضعیت موجود بسیار است و باید این حوزه گسترش پیدا کند. بنابراین توجه به ظرفیت های شرکت های دانش بنیان بسیار مهم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سومین دلیل حضور من در این جلسه این بود که طرح نشان ایرانی ۲، ابتکار خوبی است که در پیوند رسانه‌ های پیشرو و اقتصاد دانش بنیان افتاده است. این کار در فضای رسانه‌ای و اینکه به عنوان مثال روزنامه جام جم ۲ صفحه از صفحات خود را به صورت روزانه به این کار اختصاص داده یکی از اقدامات خوبی است که برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به شمار می آید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:رسانه ‌های کشور باید پشتیبان شرکت‌های دانش‌بنیان باشد. پیوند رسانه و اقتصاد دانش بنیان بسیار مهم است و بخشی از توسعه و پیشرفت کشور به حوزه فرهنگ مربوط می‌شود. بنابراین رویه کارمندی باید به کارآفرینی تبدیل شود.

وی ادامه داد: آمایش در کشور به لحاظ مسائل آموزش عالی اتفاق نیفتاده و ما با انبوهی از فارغ التحصیلان بدون شغل مواجه هستیم. بنابراین پیوند لازم بین کار و تحصیلات برقرار نشده و ما در این حوزه دچار بحران شده ایم و درحوزه شرکت‌های دانش بنیان باید به دنبال کارآفرینی باشیم و این شرکت‌ ها می‌توانند به کارآفرینی کمک بسیاری کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال های اخیر در نامگذاری سال ها بر تولید جهش تولید داخلی، جهش تولید، حمایت از تولید داخلی و … ادامه داد: فضای گفتمانی و عمومی در حمایت تولید داخلی باید باشد و این اقدام با کمک رسانه ها انجام می شود. در دولت مردمی هم سپردن کار به مردم یکی از اقدامات است که به شدت به آن نیازمند هستیم.

در این آیین برخی از مدیران طرح نشان ایرانی ۲ به ارائه مجموعه اقدامات و عملکرد خود پرداختند و در پایان از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخی از عوامل اجرایی این طرح تقدیر شد.

در حاشیه این آیین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تحریریه روزنامه جام جم بازدید و با برخی از کارکنان و خبرنگاران این روزنامه گفت و گو کرد.

 

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.