تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

رونمایی از برنامه جامع حوزه زنان و خانواده

رونمایی از برنامه جامع حوزه زنان و خانواده
لایحه هفت ماده‌ای برنامه جامع حوزه زنان و خانواده معاونت ریاست جمهوری امور زنان و خانواده پیرامون ارتقای ساختار مشارکت در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است

برنامه جامع حوزه زنان و خانواده

معاون رییس جمهور از برنامه جامع حوزه زنان و خانواده در هفته های آتی خبر داد.
خانم دکتر خزعلی، معاون رئیس جمهور در اولین دیدار خود با اتحادیه‌های دانشجویی که عصر امروز در محل حوزه هنری برگزار شد، ضمن پاسخ به مطالبات دانشجویان پیرامون مسائل زنان و خانواده، از برنامه جامع حوزه زنان و خانواده خبر داد و گفت: امیدواریم در هفته‌های آینده، از برنامه جامع معاونت که از روز اول شروع به تدوین آن کردیم، رونمایی خواهیم کرد. در این برنامه که کارشناسان و گروه‌های کاری در حال تدوین آن هستند، از نظرات متخصصین توانمند این حوزه نیز استفاده شده است.

توانمندسازی زنان

خانم دکتر خزعلی در خصوص مهم‌ترین بخش‌های برنامه جامع حوزه زنان و خانواده اظهار کرد: کارگروه‌های تخصصی در دو بخش توانمند سازی زنان و آسیب زدایی مشغول به فعالیت هستند.

وی پیرامون توانمندسازی زنان گفت: بخشی از توانمندسازی مرتبط با تغییر الگوها، ارتقای فرهنگ، مسئله‌ی هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی است. بخشی از توانمندسازی نیز مرتبط با زنان بد سرپرست، سرپرست خانوار و خود سرپرست است که حاصل تجرد قطعی زنان است  که متاسفانه  روز به روز این امر در حال افزایش است.

وی افزود: در کارگروه مرتبط با آسیب زدایی به مسائلی همچون طلاق ،خودکشی، اعتیاد، خشونت و آسیب‌هایی که زنان با آن مواجه هستند، پرداخته می شود،هم چنین پیگیرمشاوره‌های رایگانی هستیم که پیش از ازدواج و حین ازدواج و تا پس از ازدواج نیز ارائه شود.

لایحه هفت ماده‌ای برنامه جامع حوزه زنان و خانواده پیرامون ارتقای ساختار معاونت و مشاوران امور بانوان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: ما یک لایحه هفت ماده‌ای را به دولت دادیم که الان در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: این طرح برای این است که موقعیت  دستگاه‌هایی که مرتبط با معاونت هستند مثل مشاورین وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها، هم در تصمیم‌ گیری‌های استان‌ها و وزارتخانه‌ها و هم در انجام بسیاری از کارهای اجرایی که بر عهده آن‌ها است، بهبود یابد و امکان داشته باشند که به صورت جدی وارد عمل شوند.

وی افزود: یکی از مواردی که به عنوان وظیفه برای این‌ پست ها قرار داده شده این است که پیوست خانواده در همه قوانین و دستورالعمل‌هایی که در استان‌ها و وزارتخانه‌ها تصویب می‌شود ، وجود داشته باشد .

خانم دکتر خزعلی با بیان این که یکی از موارد درخواستی این طرح روز گذشته در جلسه هیئت دولت، توسط رئیس جمهور اعلام شد، تصریح کرد: ما خواسته بودیم مشاورین یا مدیرکل‌های زنان وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها با هماهنگی معاونت زنان انتخاب شوند که دیروز رئیس جمهور، دستور آن را صادر فرمودند.

معاون رئیس جمهور افزود: اگر لایحه برنامه جامع حوزه زنان و خانواده مصوب شود، معاونت زنان که شأن سیاست گذاری دارد می تواند یک بازوی کارآمد در حوزه اجرایی داشته باشد و طرح ها را به سرعت عملیاتی کند.

 

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.