تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹

دکتر محمد مهدی اسماعیلی

با توجه به اقتضائات روز به بازآرایی جریان رسانه‌ای می پردازیم

با توجه به اقتضائات روز به بازآرایی جریان رسانه‌ای می پردازیم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اساتید حوزه ارتباطات تاکید کرد: در بازآرایی جریان رسانه ای باید به اقتضائات و مسائل روز، به ویژه مسائلی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده ایم، توجه کنیم

بازآرایی جریان رسانه ای

محمد مهدی اسماعیلی در نشستی صمیمی با اساتید پیشکسوت عرصه روزنامه نگاری و ارتباطات که شامگاه شنبه در سالن جلسات حوزه وزارتی با موضوع بررسی مسائل حوزه رسانه ها و ارائه راه حل با تاکید بر ماموریت بازآرایی جریان رسانه ای برگزار شد، بیان کرد: در حوزه ارتباطات، متناسب با اقتضائات و مسائلی که در سال‌های اخیر با آن مواجه بوده ایم، باید پیش برویم و برگزاری چنین جلساتی به منظور رسیدگی به برخی از ضعف ها و ارتقای وضع موجود است. بنابراین متناسب با ضروریات در حوزه رسانه باید به بازآرایی رسانه ای بپردازیم.

وی با اشاره به استفاده از تجربیات صورت گرفته در خصوص ساماندهی فضای مجازی جریان رسانه ای در سال های گذشته گفت: تلاش های صورت گرفته در تمامی دوره ها با توجه به ظرفیت ها و ماموریت های خود قابل قدردانی است و ما باید از اقدامات مثبت گذشته بهره کافی را ببریم و در عین حال برای ادامه راه دارای هدف گذاری مشخص هستیم.

اسماعیلی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری بر ضرورت بازآرایی جریان رسانه ای در کشور گفت: بر اساس تاکید معظم له در این زمینه تمام تلاش خود را به کار می گیریم و اساتید حوزه ارتباطات نیز باید در این مسیر به ما کمک کنند.

وی افزود: ما در زمینه بازآرایی جریان رسانه ای کشور تاکنون جلسات متعددی با مدیران رسانه‌های مختلف داشته‌ایم و هم اکنون آماده انعقاد همکاری پژوهشی در این زمینه با دانشگاه‌ها هستیم.

رئیس شورای هنر با اشاره به ضرورت اهتمام و توجه به تصویب نظام جامع رسانه‌ای کشور گفت: در این زمینه مصمم هستیم و نظام ‌حقوق رسانه‌ای را در دولت پیگیری می کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تاکید کرد: اساتید حوزه ارتباطات ما را از نقطه نظرات خود بی بهره نگذارند، چرا که معتقدیم این حوزه با حضور و مشورت دغدغه مندان، نخبگان و اساتید ارتباطات سامان و ارتقا می یابد.

همچنین در ابتدای این نشست فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری این جلسه را فرصتی مغتنم برای تبادل نظر و گفت و گو درباره مهمترین مسائل رسانه‌ای کشور می‌دانیم.

وی افزود: معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای ماموریت های متعددی است که بازآرایی نظام جریان رسانه ای کشور یکی از مهمترین این ماموریت ها به شمار می آید، به این معنی که کدام اصلاحات ساختاری باید در این حوزه انجام شود و با این نگاه جلسات مختلفی برگزار کرده‌ایم.

مهدی پور گفت: اساتید و پیشکسوتان حاضر در این جلسات در دوره‌ها و دولت‌های مختلف کمک ها و مشورت های بسیاری در حوزه های متنوع از جمله نظام رتبه‌بندی، اصلاحات آیین نامه های داخلی و … داشته اند و امیدوارم در این دوره هم از مشورت های سازنده آنان بهره ببریم.

در این نشست پیشکسوتان و اساتید حوزه ارتباطات محمود مختاریان، محمدمهدی فرقانی، سیدوحید عقیلی، مهدی منتظر قائم، اردشیر زابلی زاده، حسن بشیر و مسعود کوثری نظرات، پیشنهادها و نقدهای خود در حوزه روزنامه نگاری و مشکلات موجود در این حوزه را بیان کردند.

 

خبرنگار: زهرا غلامعلی زاده

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.