تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰

نمایشگاه بین‌ المللی تهران نیمه تعطیل، غرفه داران سرگردان

نمایشگاه بین‌ المللی تهران نیمه تعطیل، غرفه داران سرگردان
سردار محمد حسین حمیدی،رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه پرمخاطب در محل نمایشگاه بین المللی تهران خبر داد

نمایشگاه بین المللی تهران

مجید افتخاری عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت:‌شنیده‌ها حاکی از این است که شهرداری جلوی برگزاری نمایشگاه را گرفته و پلیس راهور اعلام کرده مکان برگزاری نمایشگاه، شهر آفتاب است و امکان برگزاری نمایشگاه در مکان نمایشگاه بین المللی تهران وجود ندارد.

چندی پیش قادری مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب  با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران برای ورود به بخش بازار سرمایه گفت: بر اساس این مصوبه برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها ملزم به ورود به بازار سرمایه و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم هستند که در این بخش فعلا شهروند ورود پیدا کرده است و به تدریج سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های شهرداری ورود پیدا خواهند کرد.

نمایشگاه بین المللی تهران

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب همچنین با اشاره به اینکه بر اساس قانون و مصوبات کمیسیون زیربنایی دولت و مصوبات شورا موظف هستیم نمایشگاه‌های مختلف را در خارج از شهر هدایت کنیم، تصریح کرد: این کار با هدف کاهش آلودگی زیست محیطی، ایجاد درآمد پایدار شهری و همچنین فراهم کردن شرایط لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های خارجی انجام می‌شود،وی اضافه کرد: شهرداری از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی درآمد حاصل نمی‌کند حتی یارانه هم می‌دهد.

شنبه صبح نمایشگاه بین المللی متالوژی؛ ماشین آلات کشاورزی و سیستم‌های نوین آبیاری؛ ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی، پوشاک در محل نمایشگاه بین‌ المللی تهران افتتاح شده بود.

سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این زمینه گفت: پلیس با برپایی نمایشگاه‌های تخصصی مشکلی ندارد ولی با برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در محل‌هایی مانند محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران و دیگر نقاط شهر تهران مخالف است و این مساله قطعا با اعمال محدودیت و ممنوعیت‌های پلیس  همراه خواهد شد.

 

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت که با وجود پرداخت هزینه‌ از سوی بخش خصوصی در نمایشگاه و افتتاح چند نمایشگاه‌،‌پلیس راهور ساعاتی قبل اعلام کرده مکان برگزاری نمایشگاه، شهر آفتاب است و اجازه ورود ماشین به نمایشگاه بین‌المللی تهران را نمی‌دهد.

وی با اشاره به‌برگزاری نمایشگاه‌ها تا هفته گذشته در همین مکان، تصریح کرد:‌اگر قرار است اجازه برگزاری نمایشگاه بین المللی تهران داده نشود، چرا اجازه می‌دهند غرفه داران هزینه و تبلیغات کنند و بعد در روز اجرا، جلوی برگزاری نمایشگاه را می‌گیرند.

به گفته عضو هیأت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از حدود ساعت ١٣ امروز اجازه ورود ماشین به نمایشگاه بین المللی تهران داده نشد و پلیس راهور درهای نمایشگاه را بست. افراد فقط می‌توانند پیاده از در بالا وارد نمایشگاه شوند،  بنابراین باید ماشین خود را در خیابان ولنجک پارک کرده و پیاده وارد نمایشگاه شوند.

وی با بیان اینکه با این شرایط نمایشگاه به شدت خلوت است و استقبالی نشده، تصریح کرد: پلیس راهور باید این مشکل را با شرکت نمایشگاه‌ها حل کند. همین امروز ۲۵ درصد هزینه‌ای که بخش خصوصی در نمایشگاه صرف کرده از بین رفته است.

سردار محمد حسین حمیدی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب بر ترافیک شهر تهران اظهارکرد:‌ پلیس با برپایی نمایشگاه های تخصصی مشکلی ندارد؛ اما با برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در محل‌هایی مانند محل دائمی نمایشگاه بین تهران و دیگر نقاط شهر تهران مخالف است.

نمایشگاه بین المللی تهران

وی ادامه داد:‌ در همین راستا نیز از برگزاری این دست نمایشگاه‌ها که می تواند بر روی وضعیت ترافیکی منطقه تاثیر بگذارد جلوگیری خواهد شد چرا که معتقد هستیم در این تصمیم باید نظر تخصصی پلیس و شهرداری نیز به دلیل مدیریت ترافیک اعمال شود.

حمیدی با اشاره به ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران تصریح کرد:‌ با اینکه مسئولیت ساماندهی ترافیک شهر به عهده پلیس راهور و شهرداری تهران است، اما عجیب است که  تصمیم گیری در مورد برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در سطح شهر بدون اطلاع این دو دستگاه انجام می شود و بدیهی است که سرفصل هایی چون ترافیک سنگین و آلودگی هوا که محصول این تصمیم در معابر و مناطق اطراف نمایشگاه است در این تصمیم لحاظ نشده است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب گفت: اگر این نمایشگاه دارای نقص است باید برای نواقص آن رفع و نمایشگاه های پرمخاطب در آن برگزار شود. ضمن اینکه این مجموعه دارای امکانات مناسبی نظیر ایستگاه مترو و پارکینگ و … است ومحل قرارگیری آن نیز اخلالی در ترافیک شهری ایجاد نمی‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت:برگزاری نمایشگاه‌های پرمخاطب در مناطق داخلی شهر نه توجیه ترافیکی و نه زیست محیطی دارد و با هیچ منطقی نیز قابل توجیه نیست. تجربه پلیس نیز در عرصه مدیریت شهری و ترافیک نشان داده که برگزاری چند نمایشگاه پربازدید که قطعاً مخاطبان خودش را خواهد داشت طبیعتاً بر روی ترافیک محدوده بزرگراه چمران، خیابان سئول، چهارراه پارک وی، خیابان ولیعصر و البته معابر منتهی به آن تاثیر گذار خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی تهران

وی ادامه داد: خواسته و مطالبه مردم این است که پلیس برای این مسئله چاره ای بیاندیشد ضمن اینکه این نمایشگاه‌ها با توجه به حجم مخاطب و بازدید کننده می‌تواند روی روند ترافیک پایتخت در دیگر شریان های شهری نیز تاثیر گذاشته و حتی تا ساعت‌ها خیابان های مرکز شهر را نیز تحت الشعاع قرار دهد، چراکه پیش بینی حمل و نقل عمومی از جمله ایستگاه مترو برای این موضوع نشده و مخاطبین اکثرا از خودروی شخصی استفاده می کنند و این مساله قطعا با اعمال محدودیت و ممنوعیت های پلیس  همراه خواهد شد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.