تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲

معارفه معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد

معارفه معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد
معارفه معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و مدیران معاونت امور هنری، ۱۷ آذر برگزار شد، محمود سالاری به عنوان معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و محمود شالویی، سرپرست این معاونت، تودیع شد

معارفه معاون هنری

محمود شالویی،‌مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزراتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم معارفه معاون هنری با قدردانی از مدیران و همکاران معاونت امور هنری و معاون سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «در این چند ماه، مدیران و همکاران معاونت امور هنری با جدیت، امور و فعالیت‌ها را انجام دادند. محمود سالاری نیز سوابق ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و امیدواریم که در خدمت به حوزه هنر در معاونت امور هنری موفق باشد.

محمود سالاری نیز در مراسم معارفه معاون هنری  گفت:خرسندم که فرصتی شد تا خدمت کوچکی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشم. هنر با مفهوم اسلامی گفتمانی است که ضرورت دارد تقویت شود؛ چون بدون فرهنگ و تمدن، هیچ ملتی سرافراز نخواهدبود.

سالاری در مراسم معارفه معاون هنری گفت:فعالیت‌ها و برنامه‌های معاونت امور هنری در معرض دید جامعه است و ویژگی‌های خاصی دارد. از همه مدیرانی که در این سال‌ها با توجه به شرایطی که گاه در عرصه اجتماعی اتفاق می‌افتاد، تلاش کردند امور هنری وزانت خود را حفظ کند، قدردانی می‌کنم.

در پایان معارفه معاون هنری ،‌حکم محمود سالاری به عنوان معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط محمود شالویی اعطا شد و مدیران معاونت امور هنری نیز از محمود شالویی قدردانی کردند.

در حکم معارفه معاون هنری، محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمود سالاری آمده است: ‌نظر به شایستگی‌ها و سوابق جناب‌عالی و با عنایت به‌روحیه انقلابی و مکتبی که از آن برخوردار می باشید،‌به‌موجب این حکم به‌عنوان معاون امور هنری منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و با بهره مندی از نگاهی هنرمندانه‌ و با امعان نظر به اهداف و وظایف معاونت امور هنری، مأموریت‌های ذیل را مورد اهتمام قرار دهید:

۱ـ سرلوحه قرار دادن پیام تاریخی امام راحل (ره) در ۳۰ شهریور ماه ۱۳۶۷ به عنوان منشور فرهنگی همیشگی فعالیت‌های هنری در ایران اسلامی.

۲ـ توجه خاص به فعالیت‌ها و تولیدات هنری با هویت فرهنگ ایرانی- اسلامی و انقلابی و معرفی این  ظرفیت عظیم در سطح ملی و بین المللی به ویژه با همکاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

۳ـ اهتمام به موضوع اقتصاد هنر و رونق بخشیدن به فعالیت‌های هنری و زمینه سازی جهت تمهیدات لازم برای توسعه کسب و کار و رونق بخشی به مشاغل هنری و نیز ایجاد ارتباط با وزارت‌خانه‌ها،  شهرداری‌ها و نهادهای فرهنگی جهت برنامه‌ریزی و حمایت از تولیدات هنری که موجبات ارتقاء فرهنگ عمومی کشور را فراهم می سازد.

۴ـ تکریم، بزرگداشت و تجلیل از بزرگان ، پیشکسوتان ، صاحب نظران و عموم اهالی هنر از طرق مقتضی ومؤثر.

۵ـ مشارکت، همکاری و هم افزایی بین نهادهای متولی امور فرهنگی وهنری  و مراکز علمی و دانشگاهی.

۶ـ توجه ویژه به توسعه هنر در استان‌های سراسر کشور با هدف تحقق شعار عدالت فرهنگی.

۷ـ تدوین اسناد ملی هنرهای تجسمی، موسیقی، مد و لباس و نیز بازنگری و تدوین سند جامع آموزش هنر با رویکرد تقویت وجهه معرفتی هنر ایرانی – اسلامی و نیز پیگیری قوانین مرتبط با فعالیت‌های فرهنگی هنری جهت ارائه و تصویب آن ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی وعمل به قوانین و مقررات و اسناد بالادستی خصوصا تکالیف قانونی معطل مانده و اجرا نشده.

۸ـ هوشمند سازی کلیه فرآیندهای اداری و تسهیل و تسریع در انجام ماموریت‌ها و خدمات‌رسانی به اهالی هنر و پایش و حضور فعال در فضای مجازی به منظور ترویج فرهنگ و هنر ایرانی‌– اسلامی و انقلابی.

۹ـ توجه به سایر گونه های هنری از جمله هنرهای کاربردی و صنایع خلّاقِ فرهنگی.

۱۰ـ ‌توسعه عدالت آموزشی هنر از طریق تکمیل متوازن هنرستان ها در کشور‌، به روز رسانی استانداردهای آموزشی با تأکید بر هویت فرهنگی ایرانی – اسلامی،‌کیفی سازی آموزش های آزاد هنری و مهارت آموزی و تقویت نظارت  مستمر و موثر.

۱۱ـ چابک سازی مؤسسات وابسته وانضباط مالی و استفاده بهینه از منابع و بودجه و اعتبارات و حفظ، بازیابی، مرمت و به‌روز رسانی، تجهیزات، تاسیسات، تالارها و بناهای منحصر به فرد وابسته به معاونت امورهنری با همکاری سایر بخش‌های وزارت متبوع.

۱۲ـ همکاری مستمر و نزدیک با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای برگزاری دوره‌های آموزش هنری و استفاده از ظرفیت بالای تشکل‌های مردمی.

ارائه گزارش‌های فصلی از پیشبرد بندهای ۱۲ گانه فوق و برنامه‌‌های تحولی ابلاغی دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضروری است.

مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانۀ حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از خداوند منّان خواستارم.»

محمود سالاری متولد ۱۳۴۹ و دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان شناسی است.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.