تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۴

نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک نشان‌دهنده قدرت و توانایی تولیدکنندگان در بازار کشور است

نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک نشان‌دهنده قدرت و توانایی تولیدکنندگان در بازار کشور است
بهرام شهریاری: امسال بعد از دو سال برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک نشان‌دهنده قدرت و توانایی تولیدکنندگان در بازار کشور است که امیدواریم در آینده نزدیک به صادرات هم بپردازیم

نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک

نایب رئیس اول اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران اظهارداشت : نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک نشان‌دهنده قدرت و توانایی تولیدکنندگان در بازار کشور است که امیدواریم در آینده نزدیک به صادرات هم بپردازیم.

نایب رئیس اول اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران تصریح کرد : نهمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ایران ۱۴ تا ۱۷ آذرماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و هم‌اکنون در حدود ۸۰ برند پوشاک در این نمایشگاه حضور دارند.

وی درمورد نوسانات نرخ ارز در حوزه پوشاک هم تاکید کرد: بدلیل واردات مواد اولیه به کشورمان و افزایش نرخ ارز، مجبور هستیم تا هربار آن را با قیمت بیشتری وارد کنیم و به ناچار قیمت پوشاک را بالا ببریم.

شهریاری با اشاره به مسائل ناشی از کرونا در سطح دنیا افزود: کرونا باعث شد تا انباشت عجیبی از کالا‌ها از جمله پوشاک در کشورهای تولید کننده بوجود آید که اکنون تولید کنندگان این پوشاک آن را به کشورهای دیگر ارسال می‌کنند که متاسفانه یکی از مقاصد آن کشور ما است.

نایب رئیس اول اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک عنوان داشت‌: ما به عنوان بخش خصوصی تولید  پوشاک مدعی هستیم که تمام نیاز به پوشاک کشور را می‌توانیم تولید کنیم. ضمن اینکه بعد از مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق در سال ۹۷ در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از سطح عرضه مختص برندهای ایرانی با کیفیت‌های خوب است.

وی گفت‌: ‌تورم حاکم بر صنعت موجب شده قیمت تولید پوشاک ایرانی افزایش یابد ضمن اینکه پوشاک قاچاق وارداتی یا همان پوشاک مانده در انبارها به علت کرونا بسیار نازلتر از قیمت کف بازار کشورهای تولید کننده عرضه و لذا به کشور ما قاچاق می‌شود وباید در خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک

رئیس ستاد برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک: رضایت مشارکت کنندگان با مدل جدید برگزاری نمایشگاه ها/ استقبال مشارکت کنندگان از نمایشگاه های بین المللی صنعت  نساجی و پوشاک ایران

علی مرادی مدیرعامل شرکت سامع پاد نوین و رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی و پوشاک گفت: بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین های گلدوزی و محصولات نساجی با حضور ۹۲ شرکت داخلی و ۲۰ شرکت خارجی از کشورهای آلمان ، چین ، هند و ترکیه در فضای نمایشگاهی به مساحت بیش از ۱۲ هزار متر مربع برگزار می شود.

وی افزود: نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک با نظارت انجمن صنایع نساجی ایران و همکاری : جامعه متخصصین نساجی ایران ، انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات و قطعات نساجی ایران به همراه متخصصان صنعت نساجی روز ۱۴ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا می شود.

مدیرعامل شرکت سامع پاد نوین با اشاره به کیفیت برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک اظهار کرد: نهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و کارگروه مُد و لباس وزارت ارشاد اسلامی و با نظارت و همکاری اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران و همچنین با حضور ۷۵ شرکت داخلی و ۲ نماینده از شرکت های خارجی در فضایی به مساحت بیش از ۷ هزار متر مربع برپا خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه در دو سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا و در نتیجه کم شدن فعالیت های اقتصادی یک نمایشگاه مجازی نیز پیش بینی شده است؛ عنوان کرد: نمایشگاه مجازی به عنوان یک ابتکار جدید، فرصت خوبی برای شرکت های خارجی و داخلی است که به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی موفق به حضور در نمایشگاه فیزیکی نشده اند، این شرکت ها می توانند با استفاده از  نمایشگاه مجازی اقدام به بازاریابی و نمایش محصولات خود در این سامانه کنند.

رئیس ستاد برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک خاطر نشان ساخت: در نمایشگاه های پیش رو، با همراهی کارگروه مُد و لباس وزارت ارشاد اسلامی – اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران و جامعه متخصصین نساجی ایران ، برگزاری ۲۵ کارگاه آموزشی را به مدت ۴ روز در تالار اصفهان و سالن ۶ محل دائمی نمایشگاه های تهران، پیش بینی کرده ایم.

مرادی با بیان اینکه در راستای کمک به شرکت ها برای توسعه تعاملات اقتصادی داخلی و بین المللی، ایجاد فضای  B2Bو بیان مشکلات و دغدغه هایشان، برای اولین بار در سطح نمایشگاه ها، ایده جدیدی را پیاده سازی کردیم؛ عنوان کرد: بر این اساس در روز دوم برگزاری نمایشگاه ها، نشست تجاری فعالان برتر صنعت نساجی و پوشاک با کارگزاران تجاری برگزار خواهد شد.

این نشست با حضور بخش بازرگانی سفارتخانه های خارجی ، روسا و مدیران : سازمان توسعه تجارت ایران ، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و بسیاری از سازمان ها و نهاد های قانونگذار و سایر تشکل های مرتبط با صنعت نساجی و پوشاک روز ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در محل تهران هتل پارسیان اوین برگزار می شود.

او در ادامه افزود: شرکت های تولیدی در دو سال گذشته با محدودیت های فراوانی در زمینه فعالیت های اقتصادی مواجه بوده اند و با این امید در نمایشگاه شرکت می کنند که بتوانند چرخ اقتصادی خود را به حرکت درآورند ، امیدوارم اقدامات و برنامه هایی که برای چهار روز نمایشگاه پیش بینی شده ثمرات اقتصادی خوبی برای مشارکت کنندگان داشته باشد.

این مدل جدید برگزاری که امسال در نهمین نمایشگاه بین المللی ﭘﻮﺷﺎک پیاده سازی کرده ایم قطعا موجبات رونق و توسعه بیشتر بازارهای تجاری این صنایع را در بر خواهد داشت و از طرف دیگر رضایت و خوشنودی مشارکت کنندگان را نیز به همراه خواهد داشت .

در پایان از کلیه‌ی شرکت کنندگان در این دو نمایشگاه‌:‌سازمان توسعه تجارت ایران ،شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی .ج.ا.ایران‌،کارگروه مُد و لباس وزارت ارشاد اسلامی‌، انجمن صنایع نساجی ایران‌،اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران ، جامعه متخصصین نساجی ایران‌، انجمن ماشین آلات و قطعات نساجی ایران ،مرکز نوآوری و شتاب دهی صادرات ایران، فن بازار ملی ایران  و انجمن کارگزاران تجاری که ما را در برگزاری هر چه موفق تر این نمایشگاهها یاری نموده اند ، تشکر و سپاسگذاری می نمایم.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.