تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۵:۲۱

آداب پوشاک در حضور اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا

آداب پوشاک در حضور اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا
خانواده سلطنتی به خوش‌پوشی خود شهره‌اند؛ از کت‌دامن‌های رنگارنگ ملکه الیزابت دوم تا توانایی کیت میدلتون در فروش لباس‌هایش پس از تنها یک بار پوشیدنشان،مردها باید پاپیون بزنند و زنان می‌توانند کت و شلوار یا لباس مجلسی با دامن کوتاه بپوشند

آداب پوشاک خاندان سلطنتی بریتانیا

با این حال، مانند بسیاری از جنبه‌های زندگی سلطنتی، این آداب و رسوم است که قواعدی را که اعضای خاندان سلطنتی باید در لباس پوشیدن از تعدادی از آن‌ها پیروی کنند، دیکته می‌کند.

به گفته لوسی هیوم، کارشناس آداب خوش‌پوشی، از «دِبرِت» که ۱۹ نوامبر در کانال خاندان سلطنتی در یوتیوب ظاهر شد، این قواعد متفاوت لباس پوشیدن مهمانان را نیز شامل می‌شود و از آن‌ها انتظار می‌رود در صورت معرفی به یکی از اعضای خانواده سلطنتی مانند ملکه، از آن پیروی کنند.

اولین قاعده لباس و رسمی‌ترین آن‌ها پاپیون سفید است که هیوم می‌گوید برای ضیافت‌های دولتی یا یک رویداد سلطنتی مناسب و مورد انتظار است.

این کارشناس آداب معاشرت توضیح داد که برای رویداد پاپیون سفید، قاعده لباس شبیه پاپیون سیاه است که در فرش قرمز می‌بینیم، اما تفاوت‌های کلیدی خاصی وجود دارد.

یکی از تفاوت‌ها الزام به زدن پاپیون سفید با یقه بال برای مردان است. هیوم می‌گوید که از خانم‌ها معمولا انتظار می‌رود یک لباس شب رسمی بلند بپوشند.

قاعده لباس سلطنتی بعدی مربوط به مهمانی‌های پاپیون مشکی است که به گفته هیوم کت کوتاه‌تر برای مردان و یک پاپیون مشکی را شامل می‌شود.

به گفته هیوم، برای همین رویدادها، زنان در انتخاب لباس‌هایشان آزادی عمل کمی بیشتر دارند، زیرا می‌توانند کت و شلوار یا لباس مجلسی میدی (دامن کوتاه) بپوشند.

درجه رسمی بودن لباس‌های موردنیاز برای رویدادهایی با حضور اعضای خانواده سلطنتی، زمانی کاهش می‌یابد که به طبقه سوم قاعده لباس سلطنتی می‌رسیم که به گفته هیوم، «کت‌وشلوارهای معمولی» یا لباس‌هایی است که مردم معمولا در دفاتر کاری می‌پوشند.

هیوم‌با‌نشان دادن کلیپی از شاهزاده ویلیام‌با‌پیراهن یقه‌دار ‌و ژاکت‌گفت:‌ و در آخر غیررسمی‌های هوشمندانه (smart casual) را داریم.

به گفته هیوم، خاندان سلطنتی برای لباس پوشیدن در رویدادهایی مانند مهمانی در باغ هم قاعده خاصی دارند. این کارشناس آداب معاشرت توضیح می‌دهد: «معمولا، برای مهمانی باغ، انتظار می‌رود که لباس رسمی روزانه پوشیده شود»؛ مانند انواع لباس‌هایی که در عروسی پوشیده می‌شوند، اما شاید کاملا رسمی نباشند.

او گفت: بنابراین شما می‌توانید کلاه بگذارید، اما ۱۰۰ درصد انتظار نمی‌رود که کلاه داشته باشید.» او توضیح داد که لباس خانم‌ها می‌تواند لباس رسمی یا دامن کوتاه یا کت‌وشلوار باشد اما «نه الزاما کفش‌های پاشنه بلند، زیرا نمی‌خواهید در چمن فرو بروید.

هیوم همچنین گفت که کفش‌های تخت هوشمندانه کاملا خوب‌انددر حالی که حکم کفش‌های ورزشی یا کفش‌های پیاده‌روی «نه! نه!» است.

این کارشناس آداب معاشرت گفت که مهمانی در باغ معمولا به آقایان حکم می‌کند که کت‌وشلوار بپوشند. یک کت‌وشلوار صبحگاهی که از فراک به رنگ سیاه یا خاکستری تشکیل شده است؛ از آن‌ها که برای عروسی یک روزه مناسب‌اند. برای تصمیم‌گیری درباره رنگ کمربند، هیوم گفت که مردان باید در حضور خانواده سلطنتی رنگ کمربند و دیگر تزئینات را با کفش‌های خود هماهنگ کنند.

خاندان سلطنتی

به گفته هیوم، هنگام ملاقات با یکی از اعضای خاندان سلطنتی، فرد باید فاکتورهای خیاطی مانند قد لباس را نیز در نظر بگیرد که می‌تواند مناسب بودن را دیکته کند.

هیوم به عنوان مثال، به رویداد سالانه رویال اسکوت اشاره کرد که در آن قاعده لباس حکم می‌کند که لباس‌های زنانه برای خانواده سلطنتی و مهمانان «زیر زانو» و شانه‌ها پوشیده باشد.

به گفته هیوم، ملکه که معمولا لباس رسمی‌تر را انتخاب می‌کند، باید به‌عنوان «معیار آنچه برای مهمانان انتظار می‌رود» عمل کند. او گفت که تلاش و دقت زیاد شما کسی را آزرده نخواهد کرد.

با این حال، این بدان معنا نیست که ملاقات با اعضای خانواده سلطنتی وقت خوبی برای بدعت در لباس پوشیدن است و او اذعان کرد که مهم‌ترین عامل معمولا پایبندی به سنت است.

او گفت: رویداد سلطنتی لزوما زمانی نیست که بخواهید خیلی غیرمتعارف یا بدیع لباس بپوشید. این یکی از وقت‌هایی است که در آن پایبندی به سنت منطقی است.»

در حالی که افراد باید سعی کنند از قواعد لباس سلطنتی پیروی کنند، هیوم همچنین گفت که معتقد است مهم‌ترین عامل «راحتی» است.

او گفت: «واقعا فکر می‌کنم راحتی مهم‌ترین نکته است.»

به گفته این کارشناس مد، این موضوع در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری معنا پیدا کرده است. او اذعان دارد که همه‌گیری فرصت‌هایی را برای «تغییر قواعد درباره نحوه انجام کارها» فراهم کرده است.

در حالی که بر اساس وب‌سایت رسمی خانواده سلطنتی، «هنگام ملاقات با ملکه یا یکی از اعضای خاندان سلطنتی، آیین رفتاری اجباری‌» وجود ندارد، اشاره شده است که بسیاری از مردم «رعایت اشکال سنتی» را خواستارند.

برای خانم‌ها، این به معنای احترام با گذاشتن پایی پشت پای دیگر است، در حالی که آقایان می‌توانند فقط سر را خم کنند.

 

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.