تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱

ابلاغ ماده واحده تشکیل کارگروه تحولی دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی

ابلاغ ماده واحده تشکیل کارگروه تحولی دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی اعضای شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی را برای دوره جدید منصوب کردند و فرمودند: ورود به دومین چهل واره‌ انقلاب اسلامی که با آغاز سده‌ جدید هجری شمسی هم‌زمان شده است، نگاهی نو، آسیب‌شناسانه و روز آمدساز، به مجموعه‌ای از زیرساخت‌های تمدنی را ضروری می‌سازد

دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی

آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده «تشکیل کارگروه تحولی دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی» که در جلسه ۸۴۹ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی اعضای شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی را برای دوره جدید منصوب کردند و فرمودند:

ورود به دومین چهل واره‌ انقلاب اسلامی که با آغاز سده‌ جدید هجری شمسی همزمان شده است، نگاهی نو، آسیب‌شناسانه و روز آمدساز، به مجموعه‌ای از زیرساخت‌های تمدنی را ضروری می‌سازد. در راس این مجموعه، مقوله‌ فرهنگ است. فرهنگ، جهت دهنده‌ همه‌ اقدام‌های اساسی و زیربنایی جوامع بشری و شتاب‌دهنده یا کُندکننده‌ آن است.

با عنایت به مفاد حکم صادره رهبر معظم انقلاب، مربوط به دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارگروهی مرکب از اعضای بند (الف) ذیل، تشکیل  و مقرر شد ظرف مدت حداکثر ۲ ماه، اقدامات مربوطه را بر اساس محورهای بند (ب)، انجام و به شورای عالی ارائه نماید.

متن ماده واحده تشکیل کارگروه تحولی دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی به شرح ذیل است:

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

ماده واحده تشکیل کارگروه تحولی دوره جدید فعالیت شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که در جلسه ۸۴۹ مورخ ۰۲/۰۹/۱۴۰۰‌شورای‌عالی‌انقلاب‌فرهنگی‌به‌تصویب‌رسیده‌است،‌برای‌اجراء‌ابلاغ‌می‌­شود:

ماده واحده – با عنایت به مفاد حکم صادره رهبر معظم انقلاب، مربوط به دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارگروهی مرکب از اعضای بند (الف) ذیل، تشکیل  و ظرف مدت حداکثر ۲ ماه، اقدامات مربوطه را بر اساس محورهای بند (ب)، انجام و به شورای عالی ارائه نماید:

الف- اعضای کارگروه:

جناب آقای سعیدرضا عاملی (رئیس)
جناب آقای امیرحسین بانکی پور
جناب آقای حسن رحیم پور ازغدی
جناب  آقای حمید پارسانیا
جناب آقای عادل پیغامی
جناب  آقای مصطفی رستمی
جناب آقای حسین ساعی
جناب آقای ابراهیم سوزنچی
جناب آقای محمد مهدی طهرانچی
جناب  آقای محمدقمی
جناب آقای منصور کبگانیان
جناب آقای محمدرضا مخبر دزفولی
جناب آقای مرتضی میرباقری
جناب آقای احمد واعظی
جناب آقای صادق واعظ زاده

ب- محورهای فعالیت گروه:

این کارگروه بر اساس مفاد احکام صادره رهبر معظم انقلاب در دوره‌های پیشین فعالیت شورای عالی  و پیوست‌های آن و مطابق محورهای مندرج در پیوست حکم مورخ ۲۳/۰۸/۱۴۰۰ رهبر معظم انقلاب (به شرح ذیل) فعالیت می‌نماید:

  1. تحول در وظایف، مأموریت‌ها، ساختار و ترکیب اعضاء شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر موارد.
  2. بازنگری ساختاری و نرم‌افزاری دبیرخانه شورا با‌هدف ایجاد دبیرخانه چابک و فعال برای انجام مأموریت‌های موردنظر با بهره گیری از ظرفیت دستگاه‌های موظف و همچنین به کارگیری اعضای حقیقی شورا و عناصر فرهیخته و جهادی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی.
  3. تبدیل شوراهای وابسته به شورای عالی به هسته‌های واقعی فکری با مأموریت‌های روشن و ومشخص.
    تبصره

نتایج اقدامات صورت گرفته در محورهای فوق، بعد از طرح و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهت تأیید نهایی به استحضار رهبر معظم انقلاب خواهد رسید و بعد از تأیید ایشان، توسط ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی، جهت اجراء ابلاغ خواهد شد.

سیدابراهیم رئیسی
رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.