تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۵:۴۲

تحول در جشنواره‌ی بین‌المللی مد و لباس فجر طی ۸ سال آینده

تحول در جشنواره‌ی بین‌المللی مد و لباس فجر طی ۸ سال آینده
سید‌ مجید امامی ‌در نمایشگاه طراحی لباس با‌رویکرد لباس اجتماع و مشاغل در‌دانشگاه الزهرا‌ ،‌جشنواره‌ی‌ بین‌المللی مد و لباس فجر در تراز منطقه و جهان برگزار خواهد شد

تحول در جشنواره‌ی بین‌المللی مد و لباس فجر

سید مجید امامی‌؛ دبیر شورای فرهنگ عمومی و مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بیان کرد: زنجیرۀ مد و لباس از نوآوری، طراحی و دانش باید از دانشگاه آغاز شود. در دانشکده‌های طراحی پارچه و لباس می‌توان به این جمله معروف امام خمینی (ره) رسید که می‌گفتند: دانشگاه مبدأ تحول است.

وی در ادامه افزود: وقتی طرح‌های ارائه‌شده از طرف دانشگاه به دامنۀ تولید نرسیده باشد با هجمۀ انواع الگوهای وارداتی لباس و موضوع قاچاق در حوزۀ مد و لباس مواجه خواهیم شد.

اتفاق خوبی که در این دوره برنامه‌ریزی شده، وصل‌شدن دانشگاه‌های طراحی مد و لباس به‌خصوص دانشگاه الزهرا دانشگاه مادر در حوزۀ طراحی لباس و پارچه و طراحان به تولید می‌باشد.

مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: همچنین تلاش این کارگروه بر این است که با محوریت دانشگاه الزهرا ـ به عنوان دانشگاه مرجع در این حوزه ـ به توسعۀ این رشته و پژوهش‌ها در این حیطه بپردازد و با موفقیت موانع را از پیش رو بردارد. به طور مثال دانشگاه‌های این حوزه ژورنال ندارد و ژورنال لباس ایرانی باید از دانشگاه الزهرا به جامعه ارائه شود.

تحول بزرگی در نظام فرهنگی کشور درحال رخ دادن است که ابعاد و اجزای مختلف آن ناشناخته مانده است. در عرصۀ مد و لباس فضای دو قطبی در کشور وجود دارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی و دولت با برخی از این موارد نقاط مشترکی دارند.

به‌طور مثال ما معتقدیم صنعت با دانشگاه باید در ارتباط باشد، طراحی جذاب در کشور کم بوده و همچنین لباس عفیفانه، زیبا، ارزان و مناسب عملاً در بازار نیست. این جامعه و بازار، زیبندۀ این میزان از لباس وارداتی و استوک به عنوان لباس اجتماعی، مجلسی و مشاغل نیست.

امامی با بیان اینکه در کارگروه ساماندهی مد و لباس یک شورا وجود دارد، که شش وزارتخانه و سازمان به همراه چند فعال حوزه مد و لباس در آن حضور دارند و ریاست این شورا نیز به عهده اینجانب است عنوان کرد: این شورا اختیارات قانونی زیادی دارد و بنده از اساتید دانشگاه در این حوزه دعوت می‌کنم اطلاعات و موضوعات مهم برای این شورا را ارائه دهند.

مد و لباس فجر

وی در پایان عنوان داشت با تعامل خوبی که با وزارت صمت، وزارت علوم و آموزش‌و‌پرورش داریم می‌توانیم روزهای خوبی برای طراحی لباس، طراحان، دانشجویان و اساتید این حوزه پیش رو داشته باشیم.

نمایشگاه طراحی لباس با رویکرد لباس اجتماع و مشاغل، روز شنبه ۴ دی ماه ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن آمفی تئاتر «دکتر کاتب» الزهراء در نگارخانۀ دانشکدۀ هنر برگزار شد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.