تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

برگزاری اولین جلسه کارگروه مد و لباس با کارشناسان استان ها

برگزاری اولین جلسه کارگروه مد و لباس با کارشناسان استان ها
جلسه تخصصی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاونین امور هنری(مسئولیت کارگروه ساماندهی مد و لباس استانی به عهده دارند) و کارشناسان استانی سراسر کشور در این حوزه، روز دوشنبه بصورت آنلاین برگزار شد

اولین جلسه کارگروه مد و لباس با کارشناسان استان ها

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور؛ این کارگروه در راستای پیشبرد اهداف خود در دولت سیزدهم اولین جلسه تخصصی خود با حضور سید مجید امامی ـ دبیر شورای فرهنگ عمومی و مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار نمود.

سید مجید امامی بیان کرد: ساماندهی حجاب، عفاف، لباس و مد در کشور یک امر منظومه ای و چند بعدی است که ذیل شان حمکرانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری شده و تنها دارای ابعاد هنری یا اقتصادی نیست لذا باید در یک نگاه منظومه وار دنبال شود و روح حاکم بر قانون سال ۸۵ نیز چنین است.

به همین منظور مانند دیگر شئون حکمرانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که دبیرخانه شوراها و کارگروه های برنامه ریز و کلان را در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی قابل تجمیع می داند این کارگروه نیز با تفویض و هماهنگی معاونت محترم امور هنری و شان شورای فرهنگ عمومی فعالیت خود را ادامه می دهد و بر این اساس تجمیع و تمرکزی در سیاست های اجرایی حوزه ساماندهی لباس، پوشاک و حجاب در کشور محقق خواهد شد.

به همین منظور مهمترین رکن تحقق اهداف کارگروه های استانی خواهند بود. که تمام تلاشمان را بعد از شفاف سازی و تنظیم دستورالعمل ها، رویه ها و آئین نامه ها خواهیم کرد تا تفویض به استان ها انجام پذیرد.

وی افزود: متاسفانه دستورالعمل ها و رویه های شفاف، هدفمند و منطقی در کارگروه برای فعالیت هایی که کارگروه در آن وارد شده وجود نداشته است و بعد از ۱۵ سال ما باید اعلام کنیم بسیاری از این امور، نیازمند تنظیم و تصویب دستورالعمل های جدید در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور هستیم که به سرعت در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

امامی گفت: اولین مسئله فرهنگ عمومی کشور در کوتاه مدت ساماندهی مسائل آراستگی، پوشش و عفت عمومی بر اساس برنامه مصوب شورای فرهنگ عمومی خواهد بود. تمامی دستگاه ها به سه مسئله مهم باید توجه نمایند که مهمترین آن دسترسی به لباس زیبا، ارزان و مناسب برای همه مردم می باشد؛ یکی دیگر از اهداف کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در رویکرد جدید، نهادینه کردن زیست عفیفانه در جامعه خواهد بود.

مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: به لحاظ اجرایی و سیاست های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، استان ها در حوزه  مد و لباس زیر نظر معاونت هنری با تعامل شورای فرهنگ عمومی به کار خود ادامه خواهند داد.

سید مجید امامی با بیان اینکه یکی از برنامه های کارگروه در استانها ایجاد نگارخانه دائمی مد و لباس در هر استان است، افزود: تهیه بانک اطلاعاتی طراحان، پیشکسوتان، دانشگاه ها، اساتید در حوزه طراحی مد و لباس استان ها از دیگر برنامه های در دست اقدام این کارگروه می باشد.

وی در ادامه جلسه بیان کرد: بزودی ابلاغ دستورالعمل و آئین نامه های جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس به استانها اعلام خواهد شد.

در ادامه این جلسه از استان ها در خواست شد در حوزه مد و لباس تمامی برنامه های پیشنهادی قابل اجرا در سال ۱۴۰۱ را به کارگروه ارائه دهند.

در این جلسه همچنین ساختار جدید اجرایی کارگروه برای کارشناسان استان ارائه و به سوالات کارشناسان در این حوزه نیز پاسخ داده شد.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.