تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹

اهتمام دولت سیزدهم بر اقناع افکار عمومی است / افزایش شاخص های امید به آینده در دولت مردمی

اهتمام دولت سیزدهم بر اقناع افکار عمومی است / افزایش شاخص های امید به آینده در دولت مردمی
وزیر فرهنگ: در کنار تمام متغیرها در موضوعات مورد ارزیابی در کشور، امروز توجه به موضوع افکار عمومی جنبه مضاعفی پیدا کرده است چراکه معتقدیم هیچ دوره ای از حکمرانی بدون حضور افکار عمومی و مردم قادر به تعریف خود نخواهد بود

اهتمام دولت سیزدهم بر اقناع افکار عمومی است / افزایش شاخص های امید به آینده در دولت مردمی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افکار عمومی را به دلیل اهمیت و جایگاهی که دارد، پایه اصلی تصمیم سازی و تصمیم گیری در نظام حکمرانی عنوان کرد و گفت: اهتمام دولت سیزدهم بر اقناع افکار عمومی و تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در امور است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمدمهدی اسماعیلی عصر شنبه در آیین افتتاحیه دومین گردهمایی تحقیق در افکار عمومی ایران که در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد با تبریک فرارسیدن ایام الله فجر انقلاب اسلامی و تسلیت شهادت امام هادی(ع)، به جایگاه افکارعمومی و نگاه مهم دولت سیزدهم در حوزه سیاستگذاری ها و همچنین رشد آن نسبت به سال های گذشته  اشاره کرد و افزود:

در کنار تمام متغیرها در موضوعات مورد ارزیابی در کشور، امروز توجه به موضوع افکار عمومی جنبه مضاعفی پیدا کرده است چراکه معتقدیم هیچ دوره ای از حکمرانی بدون حضور افکار عمومی و مردم  قادر به تعریف خود نخواهد بود.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به روند شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: نقش بی بدیل حضور و همراهی آحاد مردم در شکل گیری انقلاب اسلامی و تاثیرگذاری افکار عمومی در این مهم و همچنین ادامه آن در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی بر هیچ فردی پوشیده نیست.

اسماعیلی در ادامه به توجه و اهتمام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حضور و همراهی مردم در تصمیم گیری های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: کسانی که با نظام تصمیم گیری معظم له آشنا هستند می دانند که ایشان همواره اهمیت ویژه و خاصی برای افکار عمومی و حضور و همراهی آحاد مردم در تصمیم سازی ها قائل هستند.

به گفته وی، توجه به افکار عمومی و حضور و همراهی مردم در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های کشور هرگز جنبه تزئینی ندارد، بلکه با نظام سیاسی و حوزه مقبولیت حوزه های سیاسی گره خورده است، از این رو وقتی با این دیده به موضوع افکار عمومی نگاه می کنیم، از حالت تزئینی عبور کرده و به اهمیت جایگاه آن پی می بریم.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه سخنان خود با تاکید بر اهتمام دولت سیزدهم بر اقناع افکار عمومی، گفت: مصمم هستیم تا مردم را در حوزه های مختلف اقناع کنیم.

اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: افکار عمومی به دلیل اهمیتی که دارد امروز پایه اصلی تصمیم سازی و تصمیم گیری در نظام حکمرانی محسوب می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه حق مسلم مردم است تا در تمامی امور مربوط به زندگی خود در کشور مشارکت داشته باشند، تاکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم بر این است تا در همه تصمیمات مهم، اقتضای افکار عمومی و همراه سازی مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی همچنین با اشاره به اینکه این شورا پایه اصلی فهم مطالبات و متغیرهاست، گفت: عزم خود را جزم کرده ایم تا گام های بلندی برای انجام کارها و فعالیت های بزرگ برای اعتلای هرچه بیشتر نظام حکمرانی کشور برداریم، از این رو امروز فضای عمومی کشور از لحاظ اجرایی و پشتیبانی دانشگاهی و علمی مهیا شده است.

به گفته اسماعیلی خوشبختانه امروز شاخص های امید به آینده به شدت افزایش یافته و از اعداد نا امیدکننده قبلی عبور کرده و مصمم به نهادینه کردن امید آفرینی در جامعه هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه وقتی مردم احساس کنند دولتی روی کار آمده که قصد کار و تلاش دارد بدون تردید همین مردم همراه و پشتیبان آن خواهند بود.

اسماعیلی همچنین با اشاره به در پیش بودن روزهای امید بخش در کشور، ابراز امیدواری کرد تا دست در دست هم، فضایی برای اعتلا و پیشرفت این سرزمین فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برترین مقالات و آثار ارائه شده در حوزه تحقیق در افکار عمومی ایران تجلیل شد.

حجت الاسلام حسین حاجی پور، سپهر خلجی و علی صناعی سه برگزیده این دوره در سال ۱۴۰۰ بودند که با اهدای لوح و تندیس همایش تقدیر شدند.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.