تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

فاطمه ذاکریان؛ بانوی کارآفرینی که برای ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است

فاطمه ذاکریان؛ بانوی کارآفرینی که برای ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است
پویش تاروپود زندگی و پایگاه خبری لباس پارسی حامی بانوانی که در عرصه تولید پوشاک و لباس با الهام از طرح ها و هنر ایرانی تلاش می کنند.

به گزارش لباس پارسی، پویش تاروپود زندگی و پایگاه خبری لباس پارسی حامی بانوانی است که در عرصه تولید پوشاک و لباس با الهام از طرح ها و هنر ایرانی تلاش می کنند.

فاطمه ذاکریان؛ از زنان کارآفرینی است که توانسته در حوزه پارچه بافی سنتی موجب ترویج هنر مسوخ شده “توبافی” و رونق تولید ملی شود.

او همچنین برای بیش از ۱۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

بانوی کارآفرینی که روستایش را به ثبت جهانی رساند

این زن تلاشگر در دل روستایی که چندین سال درگیر خشک‌سالی بود و با پیشنهاد اهالی، مدیریت شرکت تعاونی را پذیرفت که طی ۱ سال دو نفر از مدیران آن استعفا کرده بودند.

گام بعدی وی توجه به هنر منسوخ‌شده پارچه‌بافی بود، در شرایطی که تنها ۴ نفر از زنان روستا به این هنر اشتغال داشتند.

احیاء این هنر توسط وی که از سال ۸۳ آغاز شد اکنون موجب اشتغال بیش از ۳۰۰ بانوی روستایی شده است، ضمن اینکه هم‌اکنون آقایان نیز باجدیت در این حوزه فعالیت می‌کنند.

ثبت جهانی روستای خراشاد بیرجند پس از ثبت ملی آن نتیجه تلاش‌های زنانی بود که با همدلی و اراده‌ای قوی، احیا و ترویج هنر پارچه‌بافی را با جدیت دنبال کردند.

وی در این باره گفت: شرکت در رقابت برترین زنان کارآفرین حس بسیار خوبی برای او همراه داشته چرا که علاوه بر معرفی هنر پارچه بافی، آشنایی او و سایر کارآفرینان با یکدیگر می‌تواند منجر به همکاری‌های مشترک آنها شود.

درخواست وی فراهم‌کردن تمهیدات و تسهیلات بیشتری است تا زنان روستایی با دلگرمی بیشتری کار خود را دنبال کنند.

پویش تار و پود زندگی برای حمایت و پشت در پشت هم ایستادن با نماد دستبندهای حاصل هنرِ دست دختران و زنان هنرمند روستایی و عشایر راه اندازی شده است. آنها می بافند، ما می خریم و به دست می بندیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.