تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳

ارتباط رنگ لباس با شخصیت افراد

ارتباط رنگ لباس با شخصیت  افراد
انتخاب رنگ لباس،سبک پوشش و استایل ارتباط مستقیمی با نوع شخصیت افراد وجود دارد

 ارتباط رنگ لباس با شخصیت  افراد

رنگی که شما به عنوان رنگ لباس بر می‌گزینید به افکار و رفتارتان بستگی دارد. در حقیقت ارتباط مستقیم رنگ لباس با شخصیت موجب می‌شود که ما با دیدن استایل افراد به ویژگی‌های شخصیتی و هویتی آنها پی ببریم.

مطالعات و تحقیقات بسیاری در این زمینه از سوی معتبر‌ترین دانشگاه‌های جهان صورت گرفته که به روانشناسی گسترده‌ای از رنگ‌ها ختم می‌شود و توصیفی نسبتا دقیق درباره ارتباط بین شخصیت افراد و رنگ لباس‌هایشان ارائه می‌دهد.

به طور حتم هر رنگی که در کمد لباس شما وجود دارد به دلیل مشخصی در آنجا قرار گرفته است، اما اگر کمی بیشتر توجه کنید درمی‌یابید که یکی از آن رنگ‌ها بیش از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرد‌؛ این مورد بیانگر شخصیت درونی هر فرد می‌باشد. ناگفته نماند که هر یک از رنگ‌ها و طیف مربوط به آنها نماد متفاوتی دارد.

مشکی

از دید خیلی‌ها رنگ سیاه شاخص مقام و منزلت، قدرت، جدیت و استعداد است. به همین دلیل در دانشگاه های اروپایی رنگ لباس فارغ التحصیلی مشکی است.

کسانی که ترجیح می دهند لباس مشکی بپوشند بلند همت و هدفمند اما حساس هستند. آنها بسیار عاطفی هستند و به راحتی احساساتی می شوند اما سعی می کنند این ویژگی خود را پنهان کنند.

قهوه ای

قهوه ای رنگ زمین، رنگ اعتماد، قدرت و استقامت است. این ها ویژگی هایی هستند که مردم از کسانی که لباس قهوه ای می پوشند دریافت می کنند. کسانی که لباس قهوه ای می پوشند محافظه کار هستند به بزرگترها احترام می گذارند و در هر چیزی به دنبال آرامش، پایداری و قدرت هستند.

آبی

رنگ آبی بهترین رنگ برای پوشیدن در مصاحبه هاست زیرا نشاندهنده اعتماد و اعتبار است. به همین دلیل لباس های فرم معمولا به رنگ آبی هستند. بر اساس تحقیقاتی که روی رنگ آبی شده به این نتیجه رسیده اند که آبی تیره تاثیر آرامبخش دارد.

معمولا انسان های مهربان، عاطفی، مودب و خجالتی این رنگ را انتخاب می کنند. کسی که لباس آبی می پوشد یک پدر یا مادر خوب و یا یک کارمند نمونه است.

سبز

رنگ سبز روحیه خودتان و اطرافیانتان را خوب می کند. رنگ سبز به دلیل ارتباطی که با طبیعت دارد رضایت بخش است و حس آرامش ایجاد می کند. کسانی که رنگ سبز را دوست دارند زندگی فعالی دارند در فضای مطلوبی زندگی می کنند و وضعیت مالی باثباتی دارند. آن ها مهربان هستند و قلب رئوفی دارند.

بنفش

در گذشته رنگ بنفش مختص طبقه اشرافی و بیانگر کمال، ثروت و تجملات بود و تنها آدم های ثروتمند استحقاق پوشیدن لباس‌های بنفش را داشتند.

اما امروزه رنگ بنفش بیانگر خلاقیت، بصیرت و عشق به هنر است. کسانی که لباس بنفش می پوشند عاطفی و احساساتی، رویاپرداز و عرفانی هستند،آنها قابل پیش بینی نیستند و ارتباط برقرار کردن با این افراد به طور همزمان هم سخت است و هم آسان است.

قرمز

قرمز رنگ عشق و قدرت است و به گفته متخصصین مد اگر می خواهید روی کسی تاثیر بگذارید این رنگ را انتخاب کنید. تمام طیف‌های قرمز توجه دیگران را به شخصی که این رنگ را پوشیده جلب می کند، به گفته روانشناسان مردها جذب زنی می‌شوند که لباس قرمز پوشیده باشد،کسانی که رنگ قرمز می پوشند باهوش، هیجانی، و خودمحور هستند.

زرد

زرد رنگ خورشید، خنده و شادی است. رنگ زرد تولید سروتونین در مغز را افزایش می دهد، سرعت متابولیسم را بالا می برد و روحیه تمام اطرافیان را شاد می کند،به علاوه رنگ زرد توجه را جلب می کند به همین دلیل در بیلبوردها، تبلیغات، سایت ها و خطوط خیابان ها از این رنگ استفاده می شود. معمولا کسانی که فعال و خلاق هستند رنگ زرد می پوشند.

سفید

سفید سمبل آزادی، خلوص، پاکی و سادگی است. رنگ سفید انسان های قابل اعتمادی که آزادی طلب و خوش بین هستند را جلب می کند.

صورتی

صورتی رنگ آرام بخش، گرم و زنانه و آرام بخش است. به همین دلیل در زندان ها برای کاهش خشونت دیوارها را صورتی رنگ می کنند،کسانی که صورتی دوست دارند رمانتیک و خوش بین هستند و مهربانی و ارامش را تحسین می کنند.

نارنجی

رنگ نارنجی به هر مکانی حس لذت و سرگرمی می دهد و همینطور با شادی، جذابیت و خلاقیت نیز مرتبط است. کسانی که رنگ نارنجی می پوشند خوش بین، پرانرژی و شاد و عاشق تغییر هستند.

خاکستری

خاکستری به عنوان رنگی که نه تیره است و نه روشن رنگ تعادل شناخته شده،کسانی که زیاد لباس های خاکستری می پوشند نمی خواهند مرکز توجه دیگران باشند. رنگ خاکستری و متعلقات آن سمبل آرامش و کمال هستند؛ به سختی می توان کسی که از این رنگ لباس استفاده می کند را توصیف کرد. این افراد قوانین را رعایت می کنند، انسان هایی معقول کمتر احساساتی هستند.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.