تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶

کرونا و ماسک صورت

کرونا و ماسک صورت
وقتی نیمه پایین صورت پوشیده باشد، توجه به چهره جلب می‌شود

کرونا و ماسک صورت

دیگر نیازی نیست برای افزایش جذابیت خود به دنبال سنگ‌های گواشا یا ژل‌های فرم‌دهنده لب باشید، چون راهی بسیار ساده پیش پای شماست: زدن ماسک صورت آبی پزشکی.

هرچند در این روزها و با توجه به مسیر بهبودی که بیماری کووید در بین مردم سراسر دنیا طی کرد، در مورد استفاده از ماسک صورت تردیدهایی وجود دارد، تحقیقات اخیر ممکن است برخی را به ادامه ماسک زدن ترغیب کند.

ماسک صورت زدن جذابیت چهره شما را بیشتر می‌کند. در یافته‌های این تحقیق، ماسک‌های آبی پزشکی در رتبه اول جذابیت و ماسک‌های پارچه‌ای در رتبه دوم قرار داشتند. یعنی ماسک‌های آبی پزشکی حکم جذاب‌ترین‌ها را داشتند، اما ماسک‌های پارچه‌ای هم به جذابیت چهره کمک می‌کردند.

در این پژوهش چهار عکس از مردی با ماسک پزشکی، ماسک پارچه‌ای، کتابی که نیمی از چهره‌اش را پوشانده بود، و چهره بدون پوشش او به زنان شرکت‌ کننده نشان داده شد و از آن‌ها خواسته شد که طبق جذابیتی که درباره هر کدام از عکس‌ها حس می‌کنند، آن‌ها را ترتیب‌بندی کنند. چهره با ماسک‌های پزشکی در صدر و پارچه‌ای در رتبه دوم قرار گرفت. چهره بدون پوشش هم رتبه آخر را کسب کرد.

شاید هر کدام از ما گاه با عکس‌های خاص و هنری برخی افراد مشهور در دنیای سرگرمی مواجه شده باشیم که نیمی از صورت آن‌ها پشت چیزی پنهان است یا با دست خود آن را پوشانده‌اند.

عکس‌هایی که همیشه حس جذابیت آن‌ها را به بیننده منتقل می‌کرد. یا آرایش خاصی از نوع عربی که همواره در آن چشم‌ها با آرایش غلیظی نمایان و بینی و لب‌ها زیر پارچه‌ای پنهان بوده است. نتایج این تحقیقات نیز حاکی از این است که پوشاندن نیمه پایین صورت، صرف نظر از این که صورت از قبل بهره‌ای از زیبایی برده باشد یا نه، برای دیگران جذابیت بیشتری دارد و حس مرموز بودن را منتقل می‌کند.

این نتایج نشان می‌دهد که موضوع این نیست که با این کار لزوما عیب‌های چهره پوشانده می‌شود. پیش از این هم بسیاری از پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که بیش از ۹۰ درصد ارتباط‌های انسانی از زبان غیرکلامی، از جمله اخم کردن و نوع نگاه و لبخند ناشی می‌شود. برای مثال وقتی نیمه پایین صورت پوشیده باشد، توجه به چشم‌ها و موها جلب می‌شود که از جمله جذاب‌ترین اجزای چهره به‌شمار می‌آیند.

پیش از شیوع کرونا و همه‌گیری آن، اگر کسی ماسکی بر چهره داشت و آن ماسک مربوط به شغل او نبود، تصور دیگران این بود که با فردی بیمار روبه‌رو هستند. اما حالا تصورات تغییر کرده است. البته ماسک زدن پزشکان مرد در کنار یونیفورم سفید آن‌ها، همیشه برای زنان جذاب بوده است و شاید دلیل این ‌که هنوز این ماسک‌ها حس آرامش منتقل می‌کنند، همین باشد که یادآور افرادی‌اند که وظیفه مراقبت از ما را به عهده دارند.

ماسک صورت زدن در دوره همه‌گیری از نشانه‌های مسئولیت‌پذیری افراد و احترام به همنوعان خود تلقی شده و همواره بر زدن آن تاکید شده است. به گفته یکی از نویسندگان این مقاله به گاردین، تحقیق بعدی درباره نظر مردان در خصوص زنانی خواهد بود که ماسک بر چهره دارند.

به گزارش لباس پارسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.